Większości z nas pokrowce na krzesła kojarzą się z aranżacją sal weselnych, pomieszczeń eventowych i różnego rodzaju wydarzeń o podniosłym charakterze. W tym wydaniu są zwykle białe, niebieskie lub szare i naciąga się je na całą powierzchnię krzesła tak, że sam mebel jest praktycznie niewidoczny. Zalety? Nawet zniszczone krzesło wygląda elegancko!

Gdzie i kiedy sprawdzają się pokrowce na krzesła?

Co ciekawe, choć tego typu pokrowce świetnie sprawdzają się do przeznaczenia imprezowego i jubileuszowego, to ich zastosowań jest znacznie więcej! Dobrze dobrany pokrowiec idealnie nada się do mieszkania, odświeży niskim kosztem design dawno niezmienianej kuchni czy jadalni, ale i pomoże zachować ulubione, wygodne krzesło nawet wtedy, gdy wygląda ono już tak źle, że wszyscy mówią nam o jego pozbyciu się.

Pokrowce są dziś dostępne w sklepach w dziesiątkach wersji i możliwości. To już nie tylko białe, eleganckie pokrycia, które do sali weselnej są świetnie, ale nijak mają się do domowej aranżacji, ale prawdziwa feeria możliwości.

  • Pokrowce monokolorowe, gładkie, jednolite – kupione np. w dwóch wariantach, pozwolą zmieniać wygląd krzeseł np. co dwa, trzy miesiące. Gdy stare idą do prania, zastępują je nowe i kuchnia znów nabiera pięknej świeżości. Świetny sposób na powiedzenie „stop” monotonii!
  • Pokrowce wielobarwne i wzorzyste – elastycznie naciągane na każdy rozmiar krzesła i możliwe do znalezienia np. w kwiaty wiosenne, jesienne liście, zimowe płatki śniegu na tle nieba czy inne, również niezwiązane z porą roku wariacje
  • Pokrowce projektowane na indywidualne zamówienie. O takie kuszą się najczęściej firmy, właściciele apartamentów do wynajęcia czy hotele: to pozwala im na powleczenie krzeseł tkaniną, na której np. nanosi się logo marki czy jakąś przyjemną dla ucha myśl, cytat, przesłanie.
  • Pokrowce z różnych materiałów: welurowe, bawełniane, poliestrowe, miękki lub śliskie, gładkie lub lekko chropowate. Wszystko zależy od tego, jaki efekt siedzenia chcemy dzięki nim uzyskać.
  • Pikowane – stworzone do wnętrz super eleganckich, barokowych, aranżowanych z klasą.
  • Matowe lub połyskujące – co pozwoli optycznie zwiększyć przestrzeń, zwłaszcza w przypadku pokrowców polerowanych na wysoki połysk

Standardowe pokrowce naciąga się na krzesła wyjątkowo prosto, a do każdego takiego modelu dołączona jest instrukcja, jak to robić. Podczas zakładania dobrze być uważnym, bo im dokładniej pokrowiec będzie przylegał do krzesła, tym bardziej będzie ono wyglądało tak, jakby wcale pokrowca nie posiadało.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]