W kategorii praktycznych rozwiązań do różnej wielkości pomieszczeń, Ikea jest jedną z tych firm, które zdecydowanie podsuwają najwięcej pomysłów. Jednym z hitów jej oferty są np. ikea regały kallax – meble oparte na półkach i szafkach, z których w mieszkaniu można stworzyć prawdziwe cuda. To dobry sposób na tanią i efektowną metamorfozę wnętrz!

Czym wyróżnia się ikeowska seria Kallax?

Po pierwsze: prostotą. Ikea słynie z prostych rozwiązań, które idealnie celują w potrzeby klientów, nie opróżniając przy tym ich kieszeni. Po drugie: funkcjonalnością i możliwością dowolnych przeróbek mebla nawet wtedy, gdy jest on już gotowy, złożony i służy w domu przez dłuższy czas. I wreszcie po trzecie: osobistym charakterem, który każdy z nas może nadać temu samemu regałowi, czyniąc go czymś zupełnie innym!

Ikea regały kallax to:

  • Półki i szafki, które można ustawiać w pionie, poziomie, albo zawiesić na ścianie i w każdym z tych miejsc będą się prezentowały świetnie.
  • Modułowe rozwiązanie, które można powiększyć (dokupując dodatkowe elementy i dostawiając je do istniejącego regału), albo pomniejszyć – odłączając od siebie poszczególne kwadraty.
  • Doskonałe rozwiązanie do przechowywania książek segregatorów, produktów na sklepowych półkach, obuwia, odzieży, dokumentów, szklanek i kieliszków czy dziecięcych zabawek. Atutem tych samych, różnie zestawianych ze sobą modułów jest szeroka możliwość ich zastosowania – od „zbudowania” z nich prostej, czteroczęściowej szafki do przedpokoju, przez projekt dwukolumnowego regału do biura, aż po ogromny regał do stworzenia oryginalnej, całościennej, domowej biblioteczki.

Co ważne, do każdego z kupionych regałów Kallax (czy to w całości czy na osobne szafki), można w Ikei dobrać różnokolorowe wkłady, które wypełnią półki i pozwolą na przechowywanie w nich rzeczy tak, by nie były widoczne wprost na regale. Wkłady dostępne są w dziesiątkach różnych wariantów. Znajdziemy to gładkie pojemniki jednokolorowe (w setkach barwnych wariantów!), kosze wiklinowe, które będą pasowały do regałów wstawianych do wnętrz aranżowanych na styl skandynawski czy rustykalny, wkłady sztywne – w biurowej kolorystyce (do gabinetu w firmie i w domu), włady typowo szufladowe – pojedyncze i podwójne, wkłady z wąskimi półeczkami, a nawet kosze z tradycyjnej, sznurkowej plecionki.

Dla wymagających Ikea przygotowała również specjalne, dostępne online narzędzie do samodzielnego planowania całych regałów Kallax. Ta opcja pozwala tworzyć własne kombinacje meblowe zależnie od wielkości regału, jego wysokości, wypełnienia itd.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]