Zabawa w dom zdecydowanie jest jedną z tych najbardziej lubianych przez dzieci. Dotyczy to zarówno chłopców, jak i dziewczynek, ale dla tych drugich jest o wiele ważniejsza. Obserwując mamę, dziewczynki chcą podobnie jak ona, mieć piękny domek, dbać o niego i bawić się od rana do wieczora. To właśnie dlatego na sklepowych półkach z domkami mamy dziś najwięcej propozycji w kolorach typowo dziewczęcych.

Jak wybrać ciekawe domki dla dziewczynki?

Wśród wielu pomysłów producentów domków wyróżnić można kilka ich podstawowych rodzajów.

  • „Pełnogabarytowe” domki dla dziewczynki przeznaczone do ogrodu
  • Domki mniejsze, takie, które bez problemu można zmieścić w średniej wielkości pokoju dziecka
  • Miniaturki – domki traktowane jako te przeznaczone dla lalek, a nie do potrzeb zabawy z przyjaciółmi

Wybierając taki produkt, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę wiek dziecka i jego faktyczne zainteresowania. Jeśli wykazuje ono dużą chęć urządzania, dekorowania, przyrządzania herbatek dla kolegów i koleżanek oraz ruchy na świeżym powietrzu, to zakup ogrodowego domku będzie w tym przypadku idealny. I tu do dyspozycji mamy całe mnóstwo wariacji.

Domki drewniane – stylizowane na góralskie i produkowane w guście jak najbardziej naturalnym. Ich brązowa kolorystyka i brak przerysowania barwami sprawia, że stanowią uniwersalne miejsce zabaw i dla chłopców i dla dziewczynek.

Domki drewniane kolorowe – stylowo przygotowane pod kolory lubiane przez dziewczynki. Różowe, różowo-białe, różowo-żółte, całe białe z drobnymi dodatkami różu itd. To również te wersje wzbogacane są o atrakcyjne dla oka dziecka wieżyczki, balustrady, zdobne okienka, rolety zewnętrzne i klapy jak z bajki, parapety na których dziecko może ustawić kwiatki itd. Zewnętrzna forma takich domków zachwyca, przyciąga uwagę i sprawia, że dziecko chętniej spędza w takim miejscu dużo czasu. Tego rodzaju domki wybiera się dla dzieci od kilku lat w górę, przy czym i tu należy pamiętać o bezpieczeństwie i pilnowaniu malucha w czasie zabawy.

Domki plastikowe – bardzo lekkie, łatwe do przenoszenia z miejsca na miejsce. Przy średnich rozmiarach można je trzymać w pokoju dziecka, a latem wynieść na ogród. Pogodowe dwa w jednym!

Wybierając domek rodzic powinien zwrócić uwagę na certyfikat jego jakości: to ważne, ponieważ domki certyfikowane wyróżniają się solidnością, wytrzymałością, jakością oraz spełnianiem wyśrubowanych standardów unijnych i krajowych (normy bezpieczeństwa). Ich kanty i wykończenia są projektowane tak, by nawet energiczne dziecko nie zrobiło sobie w nich krzywdy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]