Odwieczny wybór wanna czy prysznic odszedł do lamusa wraz z pojawieniem się w sklepach propozycji, która łączy obie te możliwości. Jeśli w rodzinie jedna osoba woli długie kąpiele w wannie, a druga szybki prysznic bez moczenia się godzinami, to wanny z prysznicem będą rozwiązaniem idealnym! Bez kompromisu: po prostu 2 w 1.

Wanny z prysznicem – różne wersje, jedna zasada

W odróżnieniu od pierwszych zestawów łączących w sobie wannę i prysznic, nowoczesne wersje cechują się o wiele lepszym projektem i znacznie bardziej komfortowym wykonaniem. Wielu z nas kojarzy jeszcze początki tworzenia takiego zestawu, w którym to do wanny montowało się górną rurkę, wieszało na niej ceratę i gotowe! Niestety rozwiązanie to miało wiele wad: wystarczyło wejść pod taki prowizoryczny prysznic i puścić ciepłą wodę, żeby cerata zaczynała podfruwać do ciała, ocierać się o nie i utrudniać kąpiel. Brr! Dla wielu z nas było to doprawdy okropne doświadczenie. Na szczęście nowoczesne zestawy 2 w 1 są zupełnie inne, zapomnij o ceracie czy majtających się firankach!

Zasada: wanna wraz z kabina prysznicową ma stanowić wygodną dla każdego formę kąpieli. Zamiast ceraty – praktyczny, przejrzysty panel, który można otwierać, zamykać lub przesuwać dokładnie wtedy, kiedy mamy ochotę albo na kąpiel, albo na prysznic.

Różne modele:

  • Ze szklanymi lub stworzonymi ze specjalnego, transparentnego tworzywa sztucznego panelami otwórz-zamknij. Panel montowany jest do skraju wanny i nie przeszkadza w korzystaniu z niej.
  • Jak wyżej, tyle że z opcją przesuń-schowaj. W tej wariacji przejrzysty panel można dzięki specjalnej prowadnicy zsunąć do poziomu kafli na jednej ze ścian wanny tak, że podczas brania kąpieli praktycznie go nie widać, a przy prysznicu wysuwa się go, otrzymując szczelną blokadę przed rozpryskiwaniem się wody
  • Kabiny prysznicowe montowane do wanien w specjalnym, poszerzonym miejscu, które kształtem przypomina okrąg. Daje to więcej swobody na ruch podczas prysznica i zarazem szersze miejsce do siedzenia w wannie – przy jednym z jej brzegów.
  • Ciekawą wariacją są wanny z wyciętą niską ścianką a’la „wejściem” do wanny lub pod prysznic. W trakcie dowolnego rodzaju kąpieli transparentny panel szczelnie zakrywa „dziurę wejściową” tak, by można było do wanny nalać wody. To super nowoczesne i efektowne rozwiązanie idealnie sprawdza się do mieszkań dla osób starszych, które mogą mieć problem zarówno z wchodzeniem, jak i z wychodzeniem z wanny.

Dodatkowo projektanci łazienkowych akcesoriów oferują indywidualne rozwiązanie, które są w stanie sprostać najbardziej wymagającym potrzebom. Naturalnie jest to droższe niż standardowe zestawy, ale warto się o taką pomoc pokusić.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]