Pralko suszarka jest jednym z tych urządzeń, które wyjątkowo ułatwia życie, szczególnie w przypadku użytkowania jej przez rodziny z dziećmi. Za jednym, łączonym cyklem pozwala wyprać pranie i zaraz potem je wysuszyć, więc nawet jeśli zapomnimy o wyjęciu go z pralki na czas, to ubrania będą na nas czekały suche i gotowe do prasowania. To swoiste 2 w 1!

Jak działa pralko suszarka ładowana od góry?

Pierwsze modele pralko suszarek były ładowane wyłącznie od boku, natomiast wraz z rosnącą popularnością tego sprzętu, szybko w sklepach pojawiły się bardzo praktyczne wersje z możliwością wrzucenia do nich prania od góry. Sprawdzają się one szczególnie w wąskich pomieszczeniach łazienkowych, w których ładowanie klasyczne jest zwyczajnie niewygodne. Urządzenie otwiera się bez schylania i szybko można wrzucić do niego pranie. Działanie to z kolei cykl prania, wirowania i następującego po nich suszenia, które nie wymaga uruchamiania dodatkowych opcji, ani specjalnego nastawienia pralki. Prosto, szybko i wygodnie!

Jaka pralko suszarka ładowana od góry? Przegląd

W sklepach pralko suszarki z tą opcją znajdziemy m.in. u takich producentów jak Whirlpool, Bosch, Beko, Electrolux, Candy, Electroline, AEG. Tradycyjnie ładowanych pralek jest więcej, ale plusem mniejszego wyboru jest w tym momencie możliwość dokładniejszego zapoznania się z każdą oglądaną pralką, bez kupowania jej na zasadzie „a wezmę już tą, bo nie mam siły czytać więcej o wszystkich funkcjach”.

Ceny: wahają się w zależności od marki i ilości dostępnych programów do pranie od ok 1300 do nawet ponad 4000 zł.

Warto pamiętać, że użytkowanie takiego sprzętu wymaga większego poboru energii elektrycznej i to w zasadzie jedyna jego wada. Urządzenie zasilane jest prądem jednocześnie do prania i do suszenia, a to będzie miało wpływ na wyższe rachunki, o ile zdecydujemy się na modele najtańsze, a nie te, które oznaczone są symbolem energooszczędne. W tym przypadku zdecydowanie warto dołożyć kilkaset złotych za zakup, by później cieszyć się nie tylko funkcjonalnością pralko suszarki, ale i nie tak bardzo podwyższonymi rachunkami.

Zalety sprzętu:

  • 2 w 1 czyli pranie i suszenie w ramach jednego, całościowego cyklu, a to oznacza brak konieczności późniejszego rozwieszania ubrań na suszarkach
  • Świeże i suche pranie nie elektryzuje się
  • Wsady od 5 do nawet 10 kg prania na raz
  • Oszczędność czasu i możliwość szybkiego skorzystania z pilnie potrzebnych ubrań, bez wieszania ich na kaloryferach
  • Oszczędność miejsca w łazience – urządzenia ładowane od góry są o wiele wygodniejsze w obsłudze