Jeśli posiadasz niewielką łazienkę, to każdy, nawet najmniejszy szczegół musisz dobrze przemyśleć. Dotyczy to także pralki lub pralko suszarki. Co wybrać? Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu, w którym znajdziesz opinie na temat tego typu sprzętu.

Co wybrać? Pralko suszarka czy pralka i suszarka — opinie

W internecie można znaleźć mnóstwo niepochlebnych opinii na temat pralko suszarek, a te negatywne dotyczą najczęściej znacznego wzrostu rachunków za prąd, niszczenia się ubrań oraz ich niedosuszanie. Jak jest naprawdę?

Kupując osobną pralkę i osobną suszarkę, otrzymujemy dwa urządzenia, które gwarantują większą pojemność prania oraz suszenia, a także wyższe klasy energetyczne, co znacznie obniża rachunki za prąd. Jednak zakup dwóch urządzeń jest wyższy niż zakup samej pralko suszarki. Ponadto w małej łazience ciężko jest wygospodarować miejsce na oba sprzęty, nie każdy bowiem ma możliwość postawienia jednego na drugim. Dlatego dla większości osób znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup pralko suszarki.

Tego typu sprzęt zastępuje właściwie trzy urządzenia: pralkę, suszarkę do ubrań, a nawet żelazko! Większość ubrań wyjęta z pralko suszarki jest nie tylko pachnąca i miła w dotyku, ale także nie wymaga prasowania. T-shirty, spodnie dresowe, bawełniane sukienki i spódnice, a także pościel po wyjęciu z bębna można od razu schować do szafy. Prasowania wymagają jedynie spodnie dżinsowe, gdyż po praniu widać na nich zagniecenia.

Plusem jest także brak konieczności rozkładania suszarki, co gwarantuje dodatkową przestrzeń w mieszkaniu, do tej pory zajmowaną przez rozkładany mebel.

Pralko suszarka opinie — podsumowanie

Pralko suszarka to oszczędność czasu – ubrania nie wymagają rozwieszania na suszarce ani prasowania. Ponadto tego typu urządzenia posiadają wiele inteligentych funkcji, dzięki którym odzież wyjęta z bębna jest miękka i przyjemna w dotyku.

Opinie że pralko suszarka nie dosusza ubrań, zdarzają się, jednak w wielu modelach ten problem nie występuje. Warto tu także wspomnieć o możliwości podzielenia prania na pranie i suszenia, co pozwala wyciągnąć ubrania, które niekoniecznie nadają się do suszenia, bo np. się kurczą.

Na rynku istnieje wiele kompaktowych modeli pralko suszarek, co z pewnością docenią właściciele małych mieszkań, dla których problemem była pralka zabierająca sporą ilość miejsca w łazience oraz rozkładana suszarka, na której przez kilka dni suszyły się ubrania, zajmując domową przestrzeń.