Temat budowy domów nie zniknie z życia codziennego tak samo, jak nie zniknie potrzeba posiadania własnego kawałka miejsca na świecie u ludzi. Mimo upływu lat i milionów zebranych doświadczeń, niektóre dylematy wciąż się powtarzają i każdy rozważa je na nowo osobiście. Nic dziwnego. W końcu każda budowa domu to nowa, zupełnie wyjątkowa historia. Drewniany czy murowany, parterowy, piętrowy? Skorzystać z gotowego projektu, czy stworzyć wszystko od podstaw? Nie sposób rozważyć wszystkiego na raz, więc aby ułatwić nieco zadanie, dziś weźmy pod lupę dom parterowy. Projekty domów parterowych najczęściej rozpatrywane są bowiem jako pierwsze. Opowiemy co nieco o samych wadach i zaletach tej decyzji, aby przejść do omówienia samych projektów. 

Dom parterowy- wady i zalety. 

Zdecydowanie wspominając o zaletach domów parterowych trzeba zacząć od kosztów. Ta opcja jest często wyraźnie tańsza niż domy z poddaszem czy całym piętrem. Oprócz samego szkieletu unikamy też bardzo kosztownych schodów, podciągania sanitariów czy prądu. Łatwiej go również ogrzać. Budowa trwa znacznie krócej. Jeśli chodzi zaś o wady, to najważniejszą dla nas będzie zagospodarowanie działki. Dom piętrowy okaże się zapewne dużo bardziej kompaktowy. 

Gotowe projekty domów parterowych- zalety. 

Jeśli zdecydowaliśmy się na dom parterowy, to mamy do dyspozycji naprawdę ogrom gotowych projektów, które możemy przeglądać i wybierać do woli. Dzięki temu nie musimy czekać na wykonanie projektu specjalnie dla nas. Oszczędzamy nie tylko czas, ale oczywiście również pieniądze. W wypadku indywidualnego projektu, wizualizacja możliwa jest dopiero po wykonaniu całości. Jeśli zdecydujemy się na gotowy projekt wybranej firmy, możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać nasz wymarzony dom nic przystąpimy do zakupu. To wyjątkowo trafny pomysł dla tych, którzy nie mają konkretnego zamysłu i potrzebują inspiracji. 

Gotowe domy projektów parterowych- wady. 

Jeśli decydujemy się na gotowy projekt, to każda zmiana, którą wprowadzimy, będzie wymagała wprowadzenia do oficjalnych planów i zgody na adaptację. To wiąże się z kolei z kolejnymi kosztami. Nawet jeśli projekt spełnia nasze oczekiwania z 100%, to trzeba pamiętać, że czasem zmiany będą mimo wszystko konieczne. Ostateczny projekt musi być zgodny z warunkami, jakie oferuje nam lokalizacja i działka. Pułapką może okazać się dodatkowo kosztorys. Sumy podane w katalogach, z których wybieramy wymarzony dom, bardzo często są mocno zaniżone przez wyliczenia na podstawie materiałów o gorszej jakości, niż chcemy mieć w gotowym domu. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]