Szare odcienie w mieszkaniu cieszą się od lat dużą popularnością. Łatwo dopasować je do właściwie wszystkich innych kolorów, co czyni je uniwersalnymi. Dodatkowo zyskały na popularności dzięki zainteresowaniu wszelkimi nowoczesnymi stylami, które uwielbiają wykorzystywać szarości w aranżacjach. Niektórzy wciąż jednak podchodzą do koloru szarego w chociażby salonie z pewną rezerwą, obawiając się, że użycie go w centrum domu nada głównemu pomieszczeniu surowości i chłodu. Nic bardziej mylnego. Salony w szarości wciąż mogą być przytulne, nowoczesne czy klasyczne. Wszystko zależy od tego, jak zaaranżujemy przestrzeń. Jeśli jesteś na etapie urządzania nowego mieszkania, przymierzasz się do remontu salonu lub posiadasz już szare ściany w tym pomieszczeni i szukasz pomysłu na odświeżenie tego miejsca, to poznaj nasze pomysły na aranżacje. 

Klasyczne połączenie szarości i bieli. 

Salony w szarości połączonej z bielą to klasyka, która nigdy się nie nudzi. Uniwersalność tego połączenia to coś, co przyciąga zwłaszcza tych lubiących częste zmiany. Biało- szare ściany stanowią dobrą bazę do eksperymentowania z wystrojem pomieszczenia. Jeśli lubimy klasykę, to dodatki również dobierzmy w tych odcieniach. Warto tu zachować kontrast. Szara kanapa powinna stanąć przy białej ścianie i na odwrót. Unikniemy wtedy efektu ,,zlewania się” mebli ze ścianami. W razie zmienienia koncepcji, wszystkie dodatki w innych barwach również się tu wpasują. 

Szarości i czerwienie. 

Te dwa kolory stanowią duet idealny! Mocna czerwień przełamie chłód nawet najciemniejszych odcieni szarości. Salon urządzony w tych barwach będzie ponadczasowy. Żeby uniknąć efektu chaosu, warto postawić na szare ściany i kilka mocnych, czerwonych akcentów. Czerwona kanapa lub fotele, zasłony i kilka drobnych wazoników w zupełności wystarczą. W takiej aranżacji świetnie sprawdzą się czarne meble. Całość dopełni idealnie biały, włochaty dywan o ile możemy pozwolić sobie na dbanie o niego na co dzień. 

Szarości i jaskrawa żółć. 

To bardzo nowoczesne połączenie. Jest to jednak opcja dla miłośników żółtego. Jeśli chodzi o urządzanie przestrzeni, to ten kolor się kocha lub nienawidzi. Warto zastosować tu zasadę podobnie jak w przypadku wyżej. Ze względu na mniejszą intensywność koloru żółtego warto jednak dodatkowo przełamać całość bielą na ścianach, by pomieszczenie nie zrobiło się zbyt ciemne. Tu bezpieczną opcją jest zdecydowanie się na kanapę w bardziej neutralnym kolorze i żółtą narzutę. Pozwoli to bez większych kosztów zmienić kolorystykę naszej aranżacji w przypadku zmiany upodobań, czy choćby na święta Bożego Narodzenia, kiedy wprowadzamy do domu zimowy klimat. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]