Rozkładane sofy są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych mebli salonowych, ale i przeznaczonych np. do pokoju dla starszego dziecka. Z jednej strony zapewniają więcej miejsca do siedzenia, a z drugiej, w przypadku dodatkowych i niespodziewanych gości są świetnym miejscem do spania. Jakie propozycje w tej kategorii ma sieć Ikea?

Stylowa sofa rozkładana ikea – pomysły na aranżację

Jak podkreśla sama marka Ikea, sofa jest meblem, który w domu pełni niejako całodobowy dyżur. Na co dzień jest złożona i można na niej wygodnie siedzieć, a w sytuacjach awaryjnych staje się dodatkowym łóżkiem dla dwóch, trzech, a nawet czterech osób. W salonach tej popularnej w Polsce sieci mamy do wyboru wiele różnych modeli sof, od tych całkowicie minimalistycznych, które z powodzeniem zmieszczą się w kawalerce, po sofy bardzo duże, idealne do przestronnych salonów.

Warto zwrócić uwagę na sofy:

  • Skórzane. Te, nie bez powodu uważane są na najbardziej eleganckie i stosunkowo proste w czyszczeniu. Z gładkiej, nieco śliskiej skóry łatwo usuwa się zabrudzenia, wodę czy przypadkowo rozlany sok. Dostepne w dziesiątkach oryginalnych wariantów.
  • Materiałowe. Tańsze niż skórzane, przyjemne w dotyku i co ważne: nie śliskie. Użytkownicy takich sof podkreślają, że są one o wiele cieplejsze niż chłodna skóra.
  • Będące kombinacją skóry i tkanin. W tym przypadku tkanina zwykle stanowi siedzisko i oparcie, a skóra wykończenia brzegów.
  • Ze stałym pokryciem lub zdejmowanym. Pierwsza opcja jest standardem większości modeli, druga – bardziej luksusowa, umożliwia zdjęcia całej wierzchniej warstwy i wrzucenie jej do pralki

Sofa rozkładana ikea, w zależności od wybranego rodzaju, koloru i materiału wykonania, plasuje się w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Popularne modele: Angsta (sofy trzyosobowe dostępne w wielu wariacjach kolorystycznych i montowane na nóżkach, które ułatwiają odkurzanie bezpośrednio pod meblem), Eversberg (kremowe, rozkładane, z charakterystycznie wywiniętymi podłokietnikami, które zapewniają przedramionom więcej miejsca), czy Grunnarp (stanowiące połączenie pięknego, jasnoszarego pokrycia z drewnianą ramą w przyjemnym, naturalnym kolorze, który świetnie wygląda na każdym rodzaju paneli).

Plusem wyboru mebli w sieci Ikea jest nie tylko ich nowoczesne wykonanie i przyjemny dla oka wygląd, ale także atrakcyjne ceny, częste rabaty, dopasowanie do różnych trendów aranżacji i oczywiście cena. Dzięki uniwersalnym pomysłom projektantów, możemy tu znaleźć zarówno sofy dobrze wpisujące się w stylistykę mieszkań nowoczesnych, urządzanych na nutę rustykalną, skandynawską, wielkomiejską ale i projektowanych jako ekskluzywne wnętrza glamour.