Niewiele jest mebli, które mają tak duże znaczenie w projektowaniu wnętrz, jak stół. Można go użyć do zdefiniowania przestrzeni, dodania funkcji i nadania osobowości. Chociaż do wyboru jest wiele rodzajów stołów, wybór odpowiedniego do Twojego domu będzie zależał od Twoich potrzeb i stylu, w jakim go urządziłeś. Zazwyczaj jest to drogi mebel, który jest kupowany jako ostatni i nie poświęca się mu tyle uwagi, w jakim stopniu zasługuje. Nie jest w końcu wyłącznie elementem wystroju, ale przede wszystkim miejscem spotkań przy rodzinnym obiedzie, czy wizycie gości. Poza aspektami wizualnymi musi on być praktyczny i wręcz zachęcać do korzystania z niego. Do niedawna stoły wykonywane były w znaczącej większości z samego drewna, które, choć potrafi zachwycać, nie daje tak wielkich możliwości przy projektowaniu, jak sięgnięcie również po inne materiały.

A może mniej standardowe rozwiązanie?

Jeśli chcesz, aby Twoje meble stały się gwiazdą pokazu, rozważ nietypowy projekt stołu. Stoły o unikalnym kształcie lub wykonane z ciekawych materiałów mogą naprawdę przyciągnąć uwagę. Na przykład stół wykonany z pnia drzewa, który został wyrzeźbiony w kształt misy. Naturalne wzory w drewnie dodają mu charakteru. Stolikowi ze szklanym blatem i metalowymi nogami? Połączenie materiałów sprawia, że wyróżnia się on z tłumu.

Stół z żywicy epoksydowej. Połączenie nowoczesności z klasyką.

Jeśli szukasz wyjątkowego stołu o wysokiej jakości, powinieneś rozważyć zainwestowanie w stół z żywicy epoksydowej. Stoły te są wykonywane z żywicy, która jest mieszana z utwardzaczem. Ta mieszanka jest następnie wylewana na formę, która może być wykonana z niemal dowolnego przedmiotu. Po utwardzeniu żywicy przedmiot jest usuwany, a użytkownikowi pozostaje piękny, jedyny w swoim rodzaju stół. Do wykonania takich mebli nie musimy ograniczać się do korzystania wyłącznie z samej żywicy. Sprawdzi się ona idealnie do połączenia z bardziej tradycyjnymi materiałami jak najbardziej charakterystyczne w kontekście stołów drewno. Użycie żywicy może ograniczać się do niewielkich elementów ozdobnych o dowolnych kształtach, ale także być głównym materiałem, w którym zatopimy np. Drewniane elementy. Stoły z żywicy epoksydowej są idealne dla każdego, kto chce mieć wyjątkowy i stylowy stół, który będzie służył przez lata. Stoły te są również bardzo wytrzymałe, dzięki czemu doskonale nadają się dla rodzin lub firm.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]