Tematem wciąż pojawiającym się w kontekście projektowania wnętrz jest szukanie rozwiązań mających zwiększyć funkcjonalność wyposażenia naszego domu. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w kontekście wyboru szafy, która w końcu ma być miejscem, które nie tylko pozwoli ukryć przed wzrokiem najróżniejsze rzeczy, ale zapewni zorganizowanie ich przechowywanie. Na rynku dostępne są zarówno gotowe szafy, jak i bardzo szeroka gama tych wykonywanych na zamówienie, stworzonych na potrzeby danego pomieszczenia i użytkowników. Decydując się na daną szafę, ważne jest, żeby maksymalnie wykorzystać jej pojemność. W tym celu stosuje się głębokie półki, drążki czy też szuflady na drobne akcesoria w najróżniejszej konfiguracji. To jednak rozwiązania, które ukierunkowane są przede wszystkim na optymalizację przechowywania rzeczy. Co więc z wygodą i czy możemy to połączyć? Oczywiście tak. Projektanci kierowani tą myślą zaprojektowali szafę z siedziskiem. Połączenie miejsca, na którym możemy wygodnie usiąść z konstrukcją szafy, zapewnia nam swojego rodzaju minimalizm przez brak konieczności decydowania się na dodatkowy mebel lub rezygnację z niego.

Szafa z siedziskiem w korytarzu/przedpokoju.

Zwłaszcza w ostatnim czasie dużą wagę przykłada się do aranżacji korytarza lub przedpokoju naszego domu. Jest to w końcu miejsce, w którym zostawiamy nasze obuwie, okrycie wierzchnie. Pozostawione na widoku rzeczy często poza względami praktycznymi najzwyczajniej nie wyglądają zbyt estetycznie, a podczas wizyty gości problematyczny staje się brak miejsca na nie. Właśnie w kontekście urządzania tej przestrzeni mieszkania coraz częściej stawia się na szafę z siedziskiem, która zapewnia odpowiednią ilość potrzebnego miejsca do przechowywania, jednocześnie niebywale podnosząc komfort korzystania. W końcu kto chociaż raz nie miał np. trudnego do założenia obuwia. W takim wypadku automatycznie wręcz szukamy wzrokiem miejsca, na którym możemy swobodnie usiąść.

Alternatywa dla garderoby.

Szafa z siedziskiem chętnie wykorzystywana jest nie tylko w kontekście naszego przedpokoju, ale coraz częściej pojawia się w naszej garderobie. Podnoszone siedzisko zapewnia przestrzeń do przechowywania, więc nie jest to rozwiązanie, na które mocno ograniczy nam miejsce na nasze rzeczy, a na pewno ułatwi codzienne ubieranie. Zakładanie rajstop, obcisłych spodni jest w końcu dużo łatwiejsze, mogąc przy tym usiąść, a w porannym pośpiechu często nie skupiamy się na szukaniu krzesła czy krążeniu między szafą a np. Łóżkiem, czy kanapą- zwłaszcza jeżeli garderoba jest w formie osobnego pomieszczenia.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]