W większości łazienek przestrzeń znajdująca się nad pralką nie jest dziś optymalnie wykorzystywana, a szkoda! To cenne miejsce, które przy odpowiednim zagospodarowaniu będzie stanowiło dodatkowe miejsce na przybory kosmetyczne, akcesoria do makijażu czy inne higieniczne produkty. Jak to miejsce dobrze wykorzystać?

Pomysłowe szafki nad pralkę!

Jednym z najlepszych sposobów jest dobranie takich szafek, które zawisną nad pralką, żeby pasowały one i do posiadanej tam przestrzeni (nawet wyjątkowo niewielkiej!) i do aranżacji całego wnętrza. Mogą to być:

  • Klasyczne, wiszące szafki nad pralkę – montowane wprost do ściany czy płytek łazienkowych.
  • Szafki z lustrem – bardzo dobry pomysł, który nie tylko daje miejsce do chowania wewnątrz różnych przedmiotów, ale i pozwala sprytnie umieścić w łazience lustro
  • Systemy szafkowe i zestawy mebli łazienkowych, które ciągną się od podłogi aż do sufitu i mają w środku specjalne miejsce na wsunięcie do niego pralki. Ta opcja wielu osobom wydaje się najbardziej optymalna, a dzięki uniwersalnym projektom dostępnym w kolorach typowych dla pralek (biel, grafit, czerń), tworzy wraz z pralką spójną całość. Jest to swojego rodzaju „zabudowa” pralki, chociaż oczywiście częściowa, ponieważ w takich zestawach pralka wystaje z całego systemu, ale wciąż dobrze do niego pasuje. W sklepach znajdziemy dziś takie komplety dopasowane do uniwersalnych rozmiarów pralek dużych i wąskich, ale też ładowanych od przodu i od góry. Tego rodzaju szafki świetnie wpisują się w łazienkowe wnętrza.
  • Szafki projektowane na indywidualne zamówienie – np. u stolarza. Warto po taką opcję sięgnąć w przypadku posiadania nierównych wnęk łazienkowych, do których wprawdzie pralkę wsuwa się łatwo, ale o wiele trudniej wychodzi zmieszczenie nad nią szafek. Indywidualny projekt pozwoli na idealnie pobranie wymiarów i stworzenie unikatowego mebla dobrze zasłaniającego wnękę i w pełni ją zagospodarowującego.

W zależności do rodzaju wolnej przestrzeni i wielkości pralki, nad którą ma się znaleźć szafka, musimy się tu liczyć z różnymi kosztami. Standardowe szafki wiszące do koszt ok kilkudziesięciu do kilkuset złotych, zestawy mebli łazienkowych z opcją wsunięcia do nich pralki – od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, a szafki projektowane pod wymiar – bardzo różnie, zależnie od pomysłów na ich projekt i montaż określony przez wykonawcę.

Bez względu na wybrany rodzaj szafek, będą one stanowiły o wiele lepsze rozwiązanie organizacyjne do łazienki, niż pozostawienie przestrzeni nadpralkowej zupełnie pustej! 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]