Konie są jednym z najwdzięczniejszych elementów dekoracyjnych, jakie można wykorzystać do aranżacji zarówno domowej, jak i biurowej przestrzeni. Zwykle wprowadza się do pomieszczeń jako element drobnego dodatku jak np. zdjęcie w anty-ramie czy figurka, ale wiele osób decyduje się również na tapetę lub fototapetę. Jakie w tej dziedzinie mamy możliwości?

Tapeta konie – całościowa czy częściowa?

Przede wszystkim jeszcze na etapie planowania aranżacji wnętrza należy się zastanowić, czy tapeta konie będzie przez nas umieszona całościowo w danym pomieszczeniu (wszystkie cztery ściany) czy może lepiej byłoby ją zastosować jako element punktowy. Współczesne urządzanie wnętrz i projektowanie ozdób ściennych coraz częściej sięga po motywy „wycinkowe” do konkretnego fragmentu przestrzeni, a nie po elementy zasłaniające całość ścian.

Przykłady:

  • Tapeta z końmi wprowadzona za łóżkiem sypialni, jako dekoracja wyłącznie części nadłóżkowej
  • Fototapeta „wolnego” miejsca np. między komodą a fotelem, czyli tam, gdzie nie stoi żadne mebel a „łysa” ściana nie wygląda efektownie.
  • Jako wykończenie jednego z pomieszczeń, które stylizuje się np. na nurt rustykalnej aranżacji (wieś, nawiązania do przyrody, klimat „postarzanej” przestrzeni). W takim przypadku warto sięgnąć po tapety nie ultranowoczesne, z idealnie odwzorowanymi końmi jak z wybiegu, a po motywy „zamglone”, przedstawiające konie w biegu, nierzadko na tle dzikich stepów czy przestrzeni nieskażonych działaniem człowieka.

Ciekawym miejscem na taką tapetę może być również narożnik między dwiema ścianami. Optycznie umieszczenie tapety tego typu w miejscu łączenia ścian, dodaj powierzchni głębi i nutki tajemniczości, która może przyciągnąć oko.

Bardzo często tapety z koniem, parą czy stadem pojawiają się też w pokojach dzieci, ale nie jako elementy rodem z natury, a przeróbki bajkowe. Jest to oczywiście ładna forma dekoracji pokoju dziecięcego, ale i zarazem dostosowanie powagi ścian do wieku pociechy. Na pewno taka ubajkowiona tapeta będzie ciekawsza i bardziej przyjazna maluchom, niż autentyczne konie, które tak naprawdę podziwiać będą tylko dorośli.

Gdzie kupić? Najciekawsze wzory tapet z motywem koni znajdziemy w sklepach internetowych, a nie stacjonarnych. W pewien sposób wciąż jest to ciekawa nisza, dlatego zamiast wyboru pierwszej (i często jedynej w sklepie stacjonarnym) opcji, lepiej będzie pooglądać różne możliwości w sklepach online, tak by ostatecznie wybrać wersję najciekawszą dla naszego oka. Tapeta towarzyszy nam w domu zwykle nawet kilka lat, więc warto wybrać ją tak, żeby nie znudziła się po tygodniu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]