Szukasz miejsca niedaleko Warszawy, w którym odpoczniesz od zgiełku miasta i uciekniesz przed miejskim smogiem? Zagroda Ojrzanów to gospodarstwo agroturystyczne z duszą, miejsce wprost wymarzone dla czynnego relaksu oraz regeneracji przez oczyszczenie i dotlenienie. Znajduje się zaledwie 30 minut od Warszawy i 1,5 godziny od Łodzi, w sercu ziemi Chełmońskiego, wśród ostępów Lasów Młochowskich.

Zagroda Ojrzanów — co warto wiedzieć?

Na terenie Zagrody Ojrzanów panują wspaniałe warunki do relaksu. Miejsce położone jest w otulinie lasu i łąk, w towarzystwie kilku stawów, które poprzecinane są groblami. Znajduje się tu kilka budynków mieszkalnych i gospodarczych, a duszą tego miejsca jest piękna, przeszklona sala do ćwiczeń lub warsztatów.

Pokoje dla gości są skromne, ale bardzo wygodne. Niektóre zostały urządzone stylowymi meblami, obrazami i antykami. W każdym jest łazienka. Jest czysto, a obiekt jest bardzo zadbany.

Do Zagrody Ojrzanów warto przyjechać o każdej porze roku. Wiosną zachwyci Cię budząca się do życia roślinność. Latem wypoczniesz na dzikiej plaży i odnajdziesz wspaniały chłód. Jesienią Twój podziw wzbudzą złociste liście stuletnich jesionów i kasztanowców. Zimą jest biało i baśniowo.

Właściciele Zagrody Ojrzanów polecają pływanie w stawie pod gwieździstym niebem poprzedzone. Wcześniej można wybrać się na seans w saunie, która znajduje się w domku na wodzie. W okolicy znajduje się wiele wspaniałych tras rowerowych i szlaków pieszych, na których spotkać można jastrzębie, bażanty, czaple, sarny i daniele.

Zagroda Ojrzanów — agroturystyka z duszą warsztaty jogi medytacji rozwojowe psychologiczne

Co można robić w Zagrodzie Ojrzanów? Atrakcji jest mnóstwo. Nad prywatnym stawem można odpocząć w hamaku czy leżaku, warto także popływać po nim łydką lub wybrac się na ryby.

Na fanów aktywnego wypoczynku czekają Lasy Młochowskie oraz dwa rezerwaty przyrody: Młochowski Grąd i Młochowski Łęg. Występują tu liczne starodrzewia, siedliska grądu, dąbrowy, lasu mieszanego, boru i inne.

W Zagrodzie można wypożyczyć rower lub kijki do nordic walking i pójść do oddalonego o 4 km XIX-wiecznego Pałacu Ojrzanów, który wraz z 9-hektarowym parkiem robi naprawdę imponujące wrażenie. Pałac niedawno został bowiem odrestaurowany, a swój dzisiejszy wygląd zyskał przez projekt Władysława Marconiego, autora m.in. warszawskiego Hotelu Bristol i domu Pod Gigantam. Obecnie odbywają się tutaj wesela, warsztaty i spotkania biznesowe.

Na terenie Zagrody można skorzystać z saun lub popodziwiać życie żyjących tu zwierząt: koni, kur, kaczek, gęsi, owiec, kóz, kotów i innych.

W ośrodku często organizowane są także warsztaty jogi, medytacji i samorozwoju, dlatego przed dokonaniem rezerwacji warto zapytać, czy w terminie, w którym się wybieramy, coś akurat będzie się działo, kto jest organizatorem i gdzie można się na nie zapisać.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]