Estetyka przestrzeni to nie tylko wyposażenie wnętrz, ale także takie istotne elementy, jak drzwi. W wypadku biur, ale również i wnętrz prywatnych czy publicznych. W Glass System stworzyliśmy drzwi w aluminiowej ramie, wykończone z zewnątrz szkłem Purian, które doskonale sprawdzają się w różnorodnych zastosowaniach, gdy użytkownicy poszukują stylowych i komfortowych rozwiązań. 

Najważniejsze zalety drzwi szklanych

Dlaczego warto zdecydować się na drzwi szklane w przestrzeniach biurowych i nie tylko? Kluczową korzyścią jest nowoczesna, minimalistyczna forma. Szkło już od lat jest jednym z najefektowniejszych materiałów budowlanych. Wykorzystanie szkła klejonego strukturalnego w drzwiach Purian (https://glasssystem.com/produkty/drzwi-purian/) pozwala osiągać efekt, którego ściany murowane i wykonane z płyt g-k oraz drzwi drewniane nie są w stanie stworzyć. Po pierwsze, elementy systemów szklanych są wykańczane w minimalistyczny sposób smukłymi aluminiowymi profilami, których barwę można dostosować do potrzeb aranżacyjnych. To samo dotyczy aluminiowej ramy drzwiowej, która ma zaledwie 35 mm szerokości. Z tego względu jest to idealne rozwiązanie do różnorodnych przestrzeni, nie tylko biurowych. Dobrać możemy również kolor uszczelek, aby jeszcze bardziej podkreślić charakter przestrzeni. 

Po drugie, inną ważną kwestią w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie, jest dostęp do światła dziennego. Czynnik ten ma duży wpływ na nasze samopoczucie, a szkło, jako materiał przezierny, pozwala doświetlić pomieszczenia, które znajdują się głębiej w bryle budynku. 

Po trzecie, zarówno drzwi szklane, jak i system ścian dostępne w Glass System mogą być wyposażone w szprosy, plisy lub żaluzje, które zapewnią niezbędną prywatność. System może być wyposażony w folię ciekłokrystaliczną, która zmienia stopień przezierności pod wpływem prądu, a same drzwi mogą być nieprzezierne zgodnie z oczekiwaniami klienta. 

Po czwarte, drzwi szklane Purian są uniwersalne – można je montować wraz z systemami ścian szklanych, ale także w murze. Wystarczy spojrzeć, jak rozwiązaliśmy montaż tych drzwi w biurze Glass Office. Jako specjaliści doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że to unikalne rozwiązanie na rynku, perfekcyjnie łączące zróżnicowane wymagania. W związku z tym nie mogło go zabraknąć w naszej siedzibie. 

Drzwi ze szkłem Purian w Glass System

Stylowa aranżacja to jednak nie wszystko – w kontekście architektury wnętrz liczą się także parametry użytkowe, które wpływają na komfort użytkowników. Drzwi ze szkłem Purian łączą w sobie wyjątkowy design i izolacyjność akustyczną. W wypadku ochrony przed hałasem nasze drzwi szklane pozwalają na znaczne zredukowanie tego czynnika. W zależności od modelu charakteryzują się izolacyjnością akustyczną Rw od 36 do 43 dB. Wartość ta pozwala na komfortową pracę w skupieniu czy stworzenie np. pomieszczenia konferencyjnego, które nie będzie uciążliwe pod względem hałasu dla osób przebywających w sąsiadujących pokojach. Poza tym drzwi Purian sprawdzą się także w różnorodnych zastosowaniach, np. w sypialniach i innych pomieszczeniach, w których izolacja akustyczna ma duże znaczenie. 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]