Planujesz remont lub budowę chodnika na swojej działce? A może chcesz rozszerzyć zakres swoich usług o tworzenie dróg? Szukasz nowego sprzętu do firmy? Zagęszczarka JCB to jeden z najczęściej wybieranych maszyn przez profesjonalistów z branży budowlanej. To urządzenie marki z wieloletnim doświadczeniem, która specjalizuje się w tworzeniu wysokiej klasy pojazdów i sprzętów. Dowiedz się, jak działa ta zagęszczarka.
JCB zagęszczarka — jak funkcjonuje?
Interesują Cię profesjonalne urządzenia do zagęszczania gleby? Zagęszczarka JCB ( https://sklep.interhandler.pl/osprzety-i-urzadzenia/urzadzenia/zageszczarki ) może być bardzo przydatna do wykonania tego zadania. Urządzenie ma mocny silnik, który wytwarza mocne wibracje. Są one przenoszone na element, który przywiera do ziemi. Pod wpływem drgań powietrze uwięzione w ziemi zostaje „wypchnięte” ku górze. To sprawia, że ziarnka podłoża coraz ściślej do siebie przylegają i nie pozostają pomiędzy nimi żadne puste przestrzenie. W rezultacie powstaje nie tylko równa, ale także twarda powierzchnia. W takim miejscu można bez przeszkód np. ułożyć kostkę, wysypać kamyk czy wylać beton.
Za pomocą zagęszczarki można nie tylko ubijać ziemię, ale także zwiększać jej lepkość. W ofercie np. Interhandler Sklep znajdziesz modele z pojemnikiem na wodę. Podczas ubijania urządzenie nie tylko zagęszcza glebę, ale także ją zwilża. Tym samym sprawia, że woda wilgoć wnika w podłoże, co dodatkowo pomaga pozbyć się powietrza spomiędzy ziarenek piasku.
Warto jednak pamiętać że zagęszczarki są także używane do wyrównywania np. betonu. Dzięki wibracjom temu materiał gęstnieje i staje się bardziej zwarty, co przekłada się pozytywnie na jego wytrzymałość.
Zagęszczarki JCB — na co zwrócić uwagę przy wyborze?
W ofercie marki JCB można znaleźć wiele różnorodnych modeli zagęszczarek. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Ważne są:
- sposób działania — można wybrać urządzenie jednokierunkowe, które działa tylko do przodu i do tyłu. Doskonale się sprawdzi, jeśli zamierzasz używać zagęszczarki na małych terenach, np. do chodników, wąskich dróg, czy ścieżek. W ofercie jest dostępna także zagęszczarka rewersyjna, która działa w wielu różnych kierunkach. To idealny wybór do prac na dużym obszarze;
- waga — im cięższe urządzenie, tym lepsze efekty. Warto jednak pamiętać, że sterowanie modelem o dużej wadze, może być nieco trudne. Jednocześnie zagęszczarka nie powinna być zbyt ciężka w stosunku do materiału, na którym ma być używana. Np. jeśli zamierzasz ugniatać kostkę, urządzenie powinno mieć od 100 do 300 kg. Jeśli będzie cięższe, materiał popęka. Jednak taki model może być zbyt lekki do gleby.
Masz problem z doborem zagęszczarki? Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z porady profesjonalistów, którzy zajmują się sprzedażą tego typu urządzeń na co dzień. Oni dysponują szeroką wiedzą na ten temat, więc z łatwością dopasują model do Twoich potrzeb. Przekonaj się w praktyce!