Philips Hue to jeden z najchętniej wybieranych inteligentnych systemów oświetleniowych. Pozwala na wygodne, zdalne sterowanie żarówkami, dając użytkownikom możliwość dowolnego programowania instalacji. Wyjaśniamy, dlaczego nie może zabraknąć go w żadnym nowoczesnym domu!

Jak działa Philips Hue?

Philips Hue należy do najpopularniejszych marek inteligentnego oświetlenia. W ofercie producenta znajdziesz szeroki wybór produktów, w tym żarówki, taśmy ledowe, lampy podłogowe, sufitowe, kinkiety oraz lampy zewnętrzne, które z powodzeniem możesz zainstalować w ogrodzie, na tarasie oraz na balkonie. System obsługiwany jest przy pomocy intuicyjnej aplikacji mobilnej, którą można zainstalować w smartfonie lub na tablecie. Oświetlenie reaguje jednocześnie na sterowanie głosowe. Philips Hue doskonale współpracuje z najpopularniejszymi asystentami głosowymi: Siri (Apple), Alexa (Amazon) oraz Asystent Google.

Główną zaletą inteligentnego sterowania jest możliwość dopasowania systemu do swoich potrzeb i stylu życia. Możesz dowolnie zmieniać kolor, barwę oraz natężenie światła. W ten sposób dostosujesz przeznaczenie pokoju i dopasujesz jego funkcję do pory dnia. Na uwagę zasługuje również automatyzacja systemu, który przeznaczony jest do synchronizacji z innymi elementami smart domu. W ten sposób natychmiast uzyskasz pożądany efekt – bez konieczności każdorazowego ustawiania parametrów.

Jakie są zalety inteligentnego oświetlenia?

Philips Hue zapewnia komfort i wygodę codziennego wypoczynku. Dzięki prostemu sterowaniu przy pomocy aplikacji lub głosu możesz dowolnie modyfikować oświetlenie w każdym pomieszczeniu bez konieczności wstawania z łóżka. Jest to jednocześnie doskonałe rozwiązanie dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz dla seniorów. System pozwala przy tym na automatyczne włączanie wybranych żarówek o określonej porze – także wtedy, gdy nie ma nas w domu. Co więcej, aplikacja będzie działać z każdego miejsca na świecie i pozwoli Ci na zarządzanie światłem w domu.

Inteligentne oświetlenie nie tylko stworzy wyjątkowy nastrój, dzięki możliwości wyboru barwy i natężenia światła, ale także pozwoli na zoptymalizowanie zużycia energii. Na uwagę zasługuje przy tym szeroki wybór produktów, który kompleksowo odpowie na Twoje potrzeby. Ciekawym wyborem może okazać się funkcjonalna Philips Hue LightStrips. Taśmę ledową możesz umieścić przy schodach, pod meblami oraz w każdym innym miejscu, tworząc subtelne oświetlenie zabudowy.

Jak zainstalować system Philips Hue?

Chcesz zainstalować system Philips Hue w swoim domu? Zacznij od wyboru rozwiązania dla siebie! Możesz zdecydować się na zakup prostej żarówki, którą z powodzeniem umieścisz w posiadanej lampie. Jeśli zdecydujesz się na zakup innego produktu, z łatwością podłączysz go do prądu w taki sam sposób, jak standardowe lampy.

W zależności od swoich potrzeb możesz zdecydować się na sterowanie przy pomocy technologii Bluetooth lub zakup mostka. Pierwsza opcja pozwala na obsługę maksymalnie 10 źródeł światła umieszczonych w jednym pomieszczeniu. Jeśli planujesz założenie systemu w całym domu i ogrodzie konieczny będzie zakup dodatkowego sterownika, który podłączysz do routera Wi-Fi przy pomocy kabla sieciowego, dołączonego do zestawu. Zapewnia on maksymalną funkcjonalność całego systemu i dostęp do wszystkich opcji.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]