Marzysz o przytulnym kącie w swoim domu? Bez wątpienia zapewni ci go właśnie salon w stylu prowansalskim. Jest to zazwyczaj najbardziej eksponowane pomieszczenie. To tam toczy się życie całej rodziny. Nie bez znaczenia nazywany jest  sercem domu. Nic więc dziwnego, że w tym wypadku szczególnie zależy nam na tym, by był on przytulny i przyjazny domownikom. Jeśli przymierzasz się do remontu, planujesz dopiero urządzanie swojego nowego mieszkania lub chcesz po prostu wprowadzić kilka zmian do zaaranżowanej już przestrzeni, aby przybliżyć ją do stylu prowansalskiego, to koniecznie zapoznaj się z kilkoma naszymi propozycjami. 

Salon w stylu prowansalskim, czyli właściwie jaki?

Styl prowansalski narodził się we Francji. Jest połączeniem wszystkiego, co naturalne, sielskie, lekkie i zbliżone do natury. Zawiera charakterystyczną nutę romantyczności. Odznacza się jasnymi kolorami. Królują w nim połączenia bieli, drewna i motywów roślinnych. Próżno tu szukać sztucznych materiałów, błyskotek i ciężkich mebli. Styl prowansalski to przede wszystkim przestrzeń. 

Kolory w stylu prowansalskim. 

Jeśli urządzamy salon w stylu prowansalskim, to powinniśmy postawić na biel i fiolet. Biały kolor powinien stanowić naszą bazę, będzie więc świetnie wyglądał na ścianie. Nie musimy decydować się na klasyczną biel, również delikatne beże czy kość słoniowa świetnie zda tu egzamin. Co do fioletu, jest to drugi  kolejności ulubiony motyw tego stylu, lecz powinien on stanowić dodatek do naszego jasnego wnętrza. Drobne dodatki a także rośliny takie jak choćby wrzosy będą świetnie uzupełniać nowoczesne wnętrze. 

Materiały w stylu prowansalskim. 

W każdym salonie znajdują się takie dodatki jak dywany, poduszki, narzuty czy koce. Jeśli chcemy utrzymać nasz salon w stylu prowansalskim, to materiały, z których są wykonane nie pozostają bez znaczenia. Bawełna, len i wszelkie dzianiny będą świetnie się zgrywać. Zrezygnujmy jednak z ciężkich, pikowanych obić czy błyszczącej satyny, które powinniśmy pozostawić raczej dla stylu glamour. Nie musimy jednak zupełnie rezygnować z ozdobnych materiałów. W naszym salonie śmiało może zagościć element romantycznej koronki. 

Meble w salonie prowansalskim. 

Meble w stylu prowansalskim najczęściej wykończone są miękkimi obiciami. Mile widziane są roślinne motywy. Najczęściej meble w stylu prowansalskim są także bogate zdobione, dlatego same w sobie stanowią główną ozdobę pomieszczenia. Najlepiej postawić na jasną kolorystykę, która da nam gwarancję, że salon nie zacznie sprawiać wrażenia ciężkości. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]