Urządzanie sypialni w stylu skandynawskim może być nie lada wyzwaniem oraz pochłaniać sporo czasu. Szukając inspiracji w internecie, zapisując dziesiątki zdjęć, najczęściej zamiast ułatwić sobie wybór, zwiększamy tylko wnętrzarski mętlik w głowie. Najgorsze, co można zrobić, to poszukiwać fotografii urządzonych przestrzeni bez początkowej bazy- ogólnego planu, jak my sami wyobrażamy sobie naszą sypialnię. Ustalenie swojego szablonu pozwoli nam wstępnie odrzucić pomysły, które napotkamy po drodze, a które nie pasują do naszego planu. Dzięki temu unikniemy mętliku. Jeśli planujesz urządzanie sypialni w styl skandynawskim, to sprawdź najpierw, jakie dodatki pasują i ustal, które z nich oraz w jakim stylu wybierzesz. 

  1. Wiklina. 

Styl skandynawski bardzo lubi wiklinę. Najczęściej spotykane są fotele stojące lub wiszące, małe szafeczki nocne czy koszyczki do przechowywania drobnostek. Jeśli chcesz wprowadzić wiklinowy akcent do swojej sypialni to zastanów się, którego z elementów tak naprawdę potrzebujesz. Jeśli na co dzień nie masz zbyt wiele czasu na dokładne sprzątanie, to małe koszyki i półki z wikliny mogą okazać się utrapieniem. Zawierają setki trudnodostępnych zakamarków do mycia i trzeba je opróżnić przed spłukaniem pod wodą. W takim wypadku lepiej postawić na fotel- wystarczy wstawić go pod prysznic, pozwolić wyschnąć i gotowe. 

  1. Koce, narzuty i poduszki.

Jasne, że ogromne, plecione narzuty prezentują się wspaniale. Decydując się na nie zastanów się jednak najpierw, czy na pewno utrzymanie ich w czystości nie będzie zbyt problematyczne. Jeśli w łóżku śpią z nami dzieci, zwierzaki lub nie mamy w pobliżu pralni, która będzie potrafiła zająć się odpowiednio naszym dodatkiem, to lepiej postawić na coś łatwiejszego w obsłudze. W stylu skandynawskim tak samo popularne są gładkie narzuty. To samo tyczy się poduszek- praktyczniejsze będą, jeśli poszewkę dasz radę zdjąć i wyprać. Plecione są modne, lecz tak samo jak koce- ciężkie w utrzymaniu. 

  1. Roślinność.

Styl skandynawski lubi rośliny, zwłaszcza te liściaste, zielone. Inspirując się zdjęciami ustal jednak wcześniej, na jaki kwiat możesz sobie pozwolić. Niektóre z nich wymagają szczególnej pielęgnacji. Upewnij się, że masz na nią wystarczającą ilość czasu. Ustawienie roślin powinno też być dobrane pod kątem dostępu do naturalnego światła. Nic nam po idealnie zaaranżowanych dodatkach w postaci kwiatów, jeśli umrą one przez nieodpowiednie warunki. Jeśli bardzo zależy Ci na takim dopełnieniu wystroju a nie masz ręki do kwiatów, to z pomocą przychodzą producenci kwiatów sztucznych, bardzo zbliżonych w dotyku do żywych. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]