Beton polerowany coraz bardziej zyskuje na popularności. Do tej pory podłogi betonowe kojarzyły się raczej z dużymi halami produkcyjnymi czy pomieszczeniami gospodarczymi. Gdy okazało się, że beton polerowany nie musi wcale wyglądać surowo i oznaczać niewykończonego pomieszczenia, rozwiązanie to zaczęło zyskiwać coraz więcej zwolenników. 

Czym jest beton polerowany? Jak go uzyskać?

Beton polerowany uzyskujemy dzięki renowacji betonowej posadzki za pomocą odpowiednich środków. Zabieg wykonamy przy użyciu szlifierki, którą wielu majsterkowiczów ma w domu lub jest w stanie z łatwością pożyczyć od innej osoby. Przy jej użyciu szlifujemy wierzchnią warstwę, aż stanie się ona gładka. Dopracowujemy powierzchnię polerując ją i pozbywając się ostatnich skaz. Następnym krokiem jest użycie środka chemicznego, który utwardza beton. Wnika on w struktury posadzki tworząc jednolitą powierzchnię, którą na koniec ponownie polerujemy. Zabieg ten zapewnia naszej nowej posadzce wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne a także zabrudzenia. 

Jak wygląda beton polerowany?

Beton polerowany jest zazwyczaj koloru pierwotnej posadzki, z której został stworzony. Istnieją jednak specjalne pigmenty, które można dodać do środków chemicznych służących impregnacji betonu. Dzięki temu możemy uzyskać dowolny kolor naszej podłogi czy tarasu. 

Zastosowania betonu polerowanego.

Beton polerowany jest powszechnie spotykany na dużych halach produkcyjnych, magazynach, pomieszczeniach gospodarczych. Wykorzystywany jest także w centrach handlowych i miejscach publicznych różnego typu. Nie jest to już jednak jedynie budżetowe rozwiązanie dla dużych powierzchni. Coraz częściej beton polerowany możemy spotkać na naszych podwórkach, podjazdach, tarasach a nawet w domach. 

Zalety betonu polerowanego.

Beton polerowany zyskuje na popularności dzięki garści zalet. Aby móc się nimi cieszyć wystarczy włożyć trochę pracy w renowację starej posadzki betonowej, choć oczywiście można wykonać to samo na świeżej wylewce. Zeszlifowana, utwardzona dodatkowo powierzchnia jest wyjątkowo odporna na warunki atmosferyczne, temperatury, uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Pozbywamy się także problemu pylenia, co jest szczególnie ważne w zamkniętych pomieszczeniach. Nawierzchnie te bardzo łatwo się czyści. Podsumowując, beton polerowany ma dokładnie to, czego wyraźnie brakowało tradycyjnej wylewce betonowej. Dodatkowo zyskuje on po renowacji na wyglądzie, mamy możliwość wyboru koloru bez kładzenia dodatkowej warstwy. Jak łatwo się domyślić jest to również bardzo budżetowe rozwiązanie.