Jaki sprzęt przyda się do prac wokół domu i w ogrodzie? Dowiedz się!

Pierwsze dni wiosny zachęcają do rozpoczęcia prac w ogrodzie oraz wokół domu. Do zrobienia mamy całkiem sporo, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, dzięki któremu prace staną się znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze. Jakich urządzeń nie powinno zabraknąć w naszej kolekcji? Oto kilka z nich, które przydadzą się podczas tego i kolejnych sezonów.

Tradycyjna kosiarka czy robot koszący?

Pierwsze koszenie trawy najczęściej odbywa się wczesną wiosną, zwłaszcza jeśli pogoda sprzyja jej rośnięciu. Większość z nas ma do dyspozycji tradycyjną kosiarkę, której użytkowanie zajmuje przeważnie dużo czasu. Alternatywnym rozwiązaniem jest robot koszący, który całą pracę wykonuje za nas. Jego działanie można porównać do odkurzaczy automatycznych, które są w stanie oczyścić podłogę bez naszej ingerencji. Podobnie roboty koszące – same skoszą trawnik, podczas gdy my będziemy mogli wykonywać inne czynności. 

Roboty cechuje dokładność i precyzja, dzięki którym są w stanie dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Warto jednak zainwestować w sprzęt wysokiej klasy, który posłuży nam przez kolejne lata. Poszukując robota koszącego, sprawdźmy ofertę sklepu internetowego https://centrum-centrum.pl/7183-roboty-koszace-stihl-imow

Sprawdź, jakie zalety mają roboty koszące i inne urządzenia!

Urządzenie do mycia kostki brukowej

Kostkę brukową myjemy przynajmniej 2-3 razy w roku, dbając o dobrą prezencję obejścia wokół domu. Dobry sprzęt pomoże nie tylko doczyścić kostkę, ale również pozbyć się chwastów. Urządzenia są lekkie i ergonomiczne, a większość z nich posiada wymienne końcówki, które posłużą do mycia delikatniejszych powierzchni. Myjki to wielofunkcyjny sprzęt, dzięki któremu można umyć także schody, elewację oraz inne elementy znajdujące się przy domu. W zależności od wielkości działki, czyszczenie zajmuje zwykle od godziny do kilku godzin przy bardzo dużych powierzchniach.

Rozdrabniacze ogrodowe

Przycinanie gałęzi drzew czy krzewów to zadanie, które większość z nas wykonuje przy pomocy specjalistycznych pił albo nożyc. Niemniej jednak, zanim odpady trafią do odpowiedniego kubła, należy je rozdrobnić. W tym celu warto zaopatrzyć się w rozdrabniacze ogrodowe, które poradzą sobie z gałęziami o średnicach różnej grubości. Rozdrabniacze to urządzenia, które pomogą nam uporać się również z nadmiarem liści.

Odkurzacz ogrodowy i dmuchawa

Jak poradzić sobie z nadmiarem liści, które wiatr przywiewa do naszego ogrodu? Ten problem dotyka nas głównie jesienią, jednak wiosną w wielu miejscach wciąż znajdziemy większe i drobniejsze listki, które prezentują się nieestetycznie. Mogą także okazać się szkodliwe dla gleby, gdy zaczną gnić. Z nadmiarem liście trudno sobie poradzić bez odpowiedniego sprzętu, jakim jest profesjonalna dmuchawa. Z jej pomocą wszystkie liście zostaną zebrane w jedno miejsce nawet w ciągu kilkunastu minut. Urządzenie powinna charakteryzować stosunkowo cicha praca i duża moc. Chcąc zachować w ogrodzie ład i porządek, należy dodatkowo wyposażyć się w odkurzacz. Znajduje on zastosowanie o każdej porze roku, ale przede wszystkim wiosną i latem. Sprawdzi się, gdy:

  • usuwamy piasek i inne pyły ze schodów,
  • oczyszczamy grządki,
  • porządkujemy ścieżki,
  • chcemy zachować porządek na trawniku.

Producenci wypuszczają na rynek różnego typu odkurzacze, jednak wybierają konkretny sprzęt, weźmy pod uwagę przede wszystkim sposób zasilania. Możemy wybrać pomiędzy odkurzaczami akumulatorowymi, elektrycznymi albo spalinowymi. Dużą popularnością cieszą się pierwsze z wymienionych, zwłaszcza gdy dysponujemy działką o sporej powierzchni albo chcemy dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Opcjonalnie można postawić na odkurzacz i dmuchawę w jednym. Choć sprzęt ten jest droższy niż zwykły odkurzacz, jego zakup opłaca się bardziej, niż odkurzacza i dmuchawy osobno. 


Pamiętajmy, że tradycyjne odkurzacze, nawet samochodowe, nie nadają się do prac ogrodowych ani przy domu. W ten sposób możemy łatwo je uszkodzić, dlatego o wiele lepiej zainwestować w profesjonalny sprzęt. Podobnie jak w przypadku dmuchawy, bardzo istotna jest cicha praca urządzenia.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]