Ulubiona kanapa zniszczyła się już tak mocno, że najwyższy czas na zmianę tapicerki, a nie ma komu tego zrobić? Nowy, wypoczynkowy mebel wniesiony do domu i nie chcesz, żeby koty czy psy zbyt szybko go zniszczyły? Masz dość widocznych na sofie plam po kawie? Rozwiązaniem na każde z tych wyzwań mogą być nowoczesne pokrowce! Tanie, estetyczne, ładnie zaprojektowane, i co najważniejsze, można je naciągnąć na mebel w niespełna minutę.

Jak wybrać pokrowce na kanape?

Pierwszym pytaniem, które zadaje sobie większość osób poszukujących idealnie dopasowanego pokrowca na ten mebel jest to, jak dobrać pokrowiec do konkretnego typu sofy czy kanapy? Jest tak wiele różnych modeli, więc czym się kierować jeśli mamy kanapę dwuosobową, narożnik, boki tapicerowane, boki drewniane czy może dodatkowe „gadżety” z takich zupełnie nietypowych? Na szczęście o tym wszystkim myślą producenci pokrowców. W dobrych sklepach z tego rodzaju asortyment znajdziemy:

Elastyczne pokrowce na:

  • Standardowe kanapy dwuosobowe
  • Powiększone kanapy trzyosobowe
  • Narożniki i kanapy narożnikowe
  • Sofy
  • Narożnik z otomaną L lub P (po lewej lub po prawej stronie)
  • Meble wypoczynkowe z drewnianymi bokami – w których pokrowce są tylko na siedzisko i oparcie, a nie na boki oraz takie, które te boki uwzględniają

Dodatkowo można dobrać pokrowce na same poduchy kanapowe, siedziska czy dołączone do tego samego kompletu pufy i fotele.

Jak to się zakłada?

Pokrowce na kanape, bez względu na ich rodzaj będą posiadały specjalną instrukcję ich naciągania na mebel. W gruncie rzeczy jest to naprawdę proste, ale obrazkowe krok po kroku z pewnością nie zaszkodzi. Warto skupić się na tym, że pokrowce tego rodzaju są doskonale rozciągliwe i to w każdym z możliwych kierunków (pod warunkiem nabycia ich u dobrego producenta czy uznanej marki), więc po ich nałożeniu, dokładnie wypełnią mebel, nadając mu przy okazji oryginalnego kolory, nowego stylu i przede wszystkim odświeżającej czystości!

Ciekawostka: zanim kupisz pokrowiec na swoją kanapę, zerknij do filmików na youtubie, gdzie wielu cenionych projektantów pokrowców pokazuje wprost na video wszystkie etapy ich nakładania. Ważny tu efekt końcowy robi wrażenie, bo jest o wiele ciekawszy niż sam moment wyjęcia pokrowców z paczki, kiedy może się wydawać, że „to na pewno się na kanapie nie zmieści”. Nowoczesne projekty pokrowców tworzone są tak, by idealnie pasować na dany typ mebla i dzięki zawartemu w nich stretchowi, naciągać całość do formy, która wygląda jakby mebel był taki od początku. Co ważne, po „ubraniu” sofy wcale nie odnosi się wrażenia, że to, na co patrzymy to po prostu pokrowiec.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]