Styl glamour to trend w aranżacji wnętrz zyskujący na popularności w ostatnich latach m.in. poprzez łączenie efektownych i eleganckich stylów z przeszłości z nowoczesnymi elementami. Charakteryzujący się elegancją, luksusem i przepycham. Projektanci często stawiają na odważne kolory, bujne tkaniny i luksusowe tekstury. Styl glamour jest często kojarzony z wysokiej klasy lub luksusowymi przedmiotami, takimi jak marmur, złoto liściaste i kryształ. koncentruje się na fakturach, kolorach i oświetleniu, aby stworzyć atmosferę luksusu. Jest to podejście do wystroju wnętrz, które podkreśla elementy artystyczne i pełne przepychu.

Lustro- element nadający wnętrzu charakter, czy tylko uzupełnienie aranżacji?

Oczywiście lustra zapewniają światło, ale mało znana, ale przydatna wskazówka mówi, że w mieszkaniu, w którym jest mało miejsca i mało światła, lustro może pełnić rolę okna. Poza swoim pierwotnym przeznaczeniem, lustra mogą przynieść korzyści Twojemu domowi na wiele sposobów: odbijają światło, otwierają przestrzeń i poprawiają ogólny wygląd pomieszczeń. Na przykład, lustra wnękowe dają dwa razy więcej miejsca na ścianach, więc w małym, ciemnym salonie będzie dwa razy więcej miejsca niż w przypadku lustra jednostronnego, zwłaszcza w narożnikach najbardziej oddalonych od okien. Lustra mogą dodać blasku i nowoczesności każdemu stylowi i wielkości domu, ale ich chłodna neutralność i brak koloru mogą złagodzić ich przesadzony, kapryśny wygląd. Dlatego właśnie często umieszcza się je nad komnatami i kredensami w jadalniach. Lustra fazowane są często pozbawione ramy, ale mają fazowaną krawędź, która nadaje im charakter i styl. Metaliczne akcenty i odważne oświetlenie dają do myślenia, zwłaszcza gdy są otoczone lustrami, które podkreślają ich blask.

Lustra Glamour. Co je wyróżnia?

Jak na styl Glamour przystało, poszczególne elementy wystroju wnętrza skupiają się na podkreśleniu i jeszcze mocniejszym zaakcentowaniu elegancji i bogactwa. Nic więc dziwnego, że projektanci w swoich aranżacjach chętnie sięgają po nietuzinkowe, często bogato zdobione lustra. Srebrne, kryształowe ramy nie tylko przyciągają uwagę, ale także dodatkowo odbijają i rozpraszają światło, rozświetlając i wprowadzając blask właściwy dla tego stylu. Poza lustrami z bogatymi zdobieniami spotykane są także te z dodatkowym wbudowanym oświetleniem dające jeszcze większe możliwości kreowania charakteru pomieszczenia. Lustro Glamour charakteryzuje oczywiście jeszcze jedna cecha- wysoka jakość wykonania.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]