Odkurzacz basenowy: technologia, zalety i ceny

Konieczność czyszczenia basenu to nieodłączna część jego eksploatacji. Niestety, jest to czasochłonne i – powiedzmy sobie szczerze – niezbyt interesujące. Dlatego warto kupić dobry odkurzacz basenowy? W naszym artykule przestawimy zalety urządzeń automatycznych, jak i ręcznych. Oczywiście nie zapomnimy przy tym o cenach.

Odkurzacz basenowy automatyczny

Robot do czyszczenia basenów opiera się na podobnej technologii co automatyczne odkurzacze domowe lub kosiarki. To urządzenie napędzane elektrycznie samo porusza się po określonej powierzchni. Cyfrowa świadomość przestrzenna umożliwia czyszczenie basenów o dowolnym kształcie. Mechanizm poruszania się natomiast pozwala robotowi na jazdę w poziomie, jak i w pionie. Tak jest, odkurzacz basenowy może wyczyścić również ściany!

Odkurzacze basenowe automatyczne są wyposażone w różne mechanizmy czyszczące. Wiele modeli posiada system zasysania cyklonowego. Pozwala on usuwać osad z dna basenu z równą siłą przez cały cykl sprzątania. Warto zaznaczyć, że odkurzacz automatyczny może być sterowany za pomocą aplikacji mobilnej. Pytanie teraz: ile kosztuje robot basenowy? Względnie proste urządzenie to koszt rzędu 3700 zł, natomiast bardziej zaawansowane odkurzacze do basenów mogą przekroczyć pułap 7000 zł. Urządzenia ze średniej półki nie są jednak wiele gorsze i powinny okazać się wystarczające dla większości basenów prywatnych.

Ręczne czyszczenie basenu

Automatyczny odkurzacz basenowy to pewien wydatek, fakt. Alternatywą są urządzenia ręczne, które kosztują ledwie ułamek ceny robota (ok. 450 zł) ale wymagają obsługi ze strony człowieka. Ręczny odkurzacz basenowy oznacza więc konieczność poświęcenia czasu. Nie jest to zbytni mankament, jeśli chodzi o sprzątanie małych basenów prywatnych, natomiast w przypadku większych obiektów publicznych praca może zająć nawet kilka godzin.

Co ważne, odkurzacze automatyczne bywają niedokładne, jeśli geometria basenu jest bardziej złożona. Ręczny odkurzacz basenowy pozwala na większą kontrolę, w związku z czym nawet zakamarki mogą być perfekcyjnie wyczyszczone. Wystarczy tylko trochę czasu i samozaparcia, a żaden listek ani paproch nie zostanie pominięty!

Sklep basenowy online to miejsce, w którym nie brakuje urządzeń automatycznych, jak i ręcznych. Pierwsze z nich wiążą się ze sporą oszczędnością czasu. Automatyczny odkurzacz basenowy może jednak nie być aż tak dokładny w ciaśniejszych miejscach. Odkurzacz ręczny z kolei wymaga nakładu pracy człowieka ale jego cena za to jest niewielka.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]