Drewniana stolarka okienna wiodła prym w europejskim budownictwie w XIX i XX wieku. W ostatnich dekadach została ona jednak wyparta przez wyroby z PVC. Wszystko ze względu na koszty – produkcja okien plastikowych jest znacznie tańsza niż w przypadku drewna lub aluminium. Nie oznacza to jednak, że drewniana stolarka nie jest już nigdzie wykorzystywana. Po wyroby tego typu chętnie sięgają nie tylko właściciele zabytkowych willi i pałaców, ale również instytucje publiczne, architekci oraz prywatni inwestorzy, którzy cenią sobie ponadczasową estetykę oraz ekologiczne rozwiązania. Dlaczego warto wybrać drewniane okna? Gdzie możemy szukać wsparcia przy wyborze stolarki okienno-drzwiowej?

Zalety drewnianej stolarki okiennej

Drewniane okna doskonale sprawdzają się w niemal każdym stylu architektonicznym, a wszystko to ze względu na ponadczasowy charakter tego surowca. Drewno nadaje przestrzeni ciepła i uroku, dopełniając klimatu pomieszczeń, a także charakteryzuje się doskonałymi parametrami termiczno-akustycznymi. Decydując się na montaż drewnianych okien minimalizujemy straty energetyczne związane z ogrzewaniem, a domownicy mogą cieszyć się ciepłem i spokojem – niezależnie od tego, co aktualnie dzieje się za szybą.

Ponadto drewniana stolarka okienna jest niezwykle trwała. Odpowiednio konserwowane ramy mogą w dobrej kondycji przetrwać całe lata, a nawet dekady.  Nie zapominajmy również, że drewno jest materiałem odnawialnym i biodegradowalnym. Tego typu wyroby są zatem znacznie bardziej ekologiczne niż okna wykonane z tworzyw sztucznych czy aluminium, a przy tym są niebywale łatwe w serwisie.

Której marki okna warto kupić?

Na europejskim rynku stolarki okienno-drzwiowej bez wątpienia na wyróżnienie zasługuje polska firma DRUTEX, która produkcją okien zajmuje się już od niemal 30 lat. Wyroby tej marki spotkamy w ponad 40 krajów na sześciu kontynentach. Jest to marka, która na całym świecie słynie z doskonałej jakości oraz korzystnych cen. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy produkty z PVC, aluminium oraz oczywiście z drewna. Co ważne, okna DRUTEX powstają w całości w Polsce. Przedsiębiorstwo dysponuje własnym działem badań i rozwoju, biurem konstrukcyjnym oraz laboratorium badawczym, dzięki czemu lokalni inżynierowie mogą kontrolować produkcję okien na każdym etapie realizacji zamówienia. Ponadto DRUTEX posiada także własne centrum logistyczne oraz ogromną flotę transportową. To swoisty ewenement w europejskim przemyśle – nic więc dziwnego, że firma od lat konkuruje ze światowymi liderami branży okienno-drzwiowej.

Jak wskazuje producent – drewniane okna to połączenie wysokiej jakości, ekologicznych rozwiązań i klasycznej elegancji. Aluminiowe okapniki zabezpieczają drewno przed promieniami UV oraz wodą, a zaokrąglone profile nadają oknu doskonałą formę. Kolory ram możemy wybrać spośród kilkunastu barw. W ofercie DRUTEXu znajdziemy szyby klasyczne, jak również laminowane, przeciwsłoneczne, o podwyższonej izolacji akustycznej, hartowane, ornamentowe i piaskowane.

DRUTEX to polski producent, który robi wszystko, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Z tego powodu firma na każdy produkt udziela pełnej i pewnej gwarancji. Ponadto wybierając wyroby od krajowych producentów wspieramy lokalną gospodarkę, co przyczynia się m.in. do wzrostu liczby miejsc pracy. Jeszcze w tym roku DRUTEX planuje budowę nowej fabryki w Bytowie. Realizacja tego przedsięwzięcia pozwoli zwiększyć zatrudnienie imoce produkcyjne przedsiębiorstwa bez utraty jakości i indywidualnego charakteru.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]