Bezprzewodowe żelazka przyjęły się w naszych domach równie prędko, co komputerowe myszki „bez kabla”. Ich główną zaletą jest właśnie możliwość korzystania z nich bez konieczności podłączania do kontaktu, bez potykania się o wiszący przy nogach przewód i bez obawy o to, że ktoś, ciągnąc za niego, przypadkiem strąci na podłogę całe żelazko. Jakie inne zalety ma żelazko bezprzewodowe? Co jeszcze sprawia, że przy wymianie sprzętu decydujemy się właśnie na taki model? Sprawdzamy!

Jakie zalety ma żelazko bezprzewodowe?

Wspomniany już punkt numer jeden to ułatwienie prasowania dzięki większej swobodzie ruchów i nieblokowaniu ich przez zahaczający się o nogi kabel. To proste rozwiązanie, które pozbawia żelazko kabla, zachowując jednocześnie pełnię innych funkcjonalności tego urządzenia sprawia, że jesteśmy gotowi zamienić stare na nowe, bez kabla – niemal natychmiast!

  • Więcej miejsca dla ruchów (szczególnie ważne np. przy prasowaniu dużych rzeczy, jak pościele, zasłony czy prześcieradła),
  • W przypadku zasłon ciekawym plusem jest to, że można po prostu podejść do nich z żelazkiem i przeprasować „w powietrzu” przypadkowe zagniecenia i wcale nie trzeba do tego ściągać całości z karniszy czy żabek. Super wygodne!
  • Łatwiejsze dojście do trudnodostępnych miejsc prasowanej odzieży, bez konieczności przełączania kabla w inny kontakt „bo mamy za daleko”.
  • Możliwość ustawienia deski do prasowania gdziekolwiek chcemy, bez zwracania uwagi na to, czy gniazdko jest w pobliżu, czy nie.
  • Dużo wydajniejsze działanie systemu pary wodnej, co sprawia, że prasuje się szybciej
  • Lepsze eliminowanie bakterii, wirusów i części alergenów (to również zasługa pary wodnej)

Na co zasilane jest takie żelazko, skoro nie po kablu? Najczęściej jest to specjalna stacja dokująca, zwana również stacja grzewczą. która „ładuje” urządzenie i pozwala je później wykorzystywać bez plątającego się przewodu. Stację ustawiamy w bezpiecznym miejscu (z dala od wzroku dzieci), a następnie podłączamy do gniazdka.. Do wnętrza wsuwamy żelazko, a kiedy się naładuje – prasujemy. Ważne: żelazko nie będzie działać bez umieszczenia go wcześniej w stacji.

Warto wiedzieć: nowoczesna, bezprzewodowe żelazka posiadają często wiele praktycznych funkcji. Świetnym przykładem jest np. tryb samooczyszczenia, dzięki któremu na dnie urządzenia i w jego wnętrzu nie osadza się kamień, ani inne zabrudzenia.

Najtańsze modele żelazek bez kabla można dostać w sklepach poniżej 100 zł, ale to te droższe naszpikowane są znacznie większą liczbą funkcji i tym samym jeszcze bardziej upraszczają prasowanie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]