Oranżerie ogrodowe to konstrukcje, które nadają ogrodowi wyjątkowego charakteru, ale także mogą pełnić szereg praktycznych funkcji. Ich bogata historia sięga wielu wieków wstecz, gdy pełniły one głównie funkcję pomarańczarni oraz ogrodów zimowych. Wewnątrz nich hodowano egzotyczne gatunki roślin oraz umieszczano rośliny, które nie mogły przetrwać zimy w naszym klimacie, w warunkach otwartej przestrzeni.

Ta funkcja oranżerii jest znana od lat, jednak współczesne podejście do projektowania poszło o krok dalej i dziś przeszklone oranżerie mogą być aranżowane jako wyjątkowe strefy relaksu i wypoczynku w przydomowym ogrodzie i nie tylko. Poznaj firmę Szklarnie z Runowa, która oferuje oranżerie zaprojektowane z myślą o funkcjonalności, estetyce i komforcie użytkowania!

Jakie funkcje może pełnić oranżeria ogrodowa?

Oranżerie ogrodowe to wszechstronne konstrukcje, które mogą pełnić szereg różnorodnych funkcji. Choć podstawowym zastosowaniem szklarni/ oranżerii jest uprawa roślin egzotycznych, nowoczesne podejście do projektowania pozwala na kreatywne i innowacyjne wykorzystanie tej przestrzeni w ogrodzie. Jak można zaaranżować nowoczesną oranżerię?

  • nowoczesna strefa relaksu – oranżerie ogrodowe mogą być zaaranżowane jako eleganckie strefy relaksu i wypoczynku. Wygodne meble ogrodowe, miękkie poduszki, klimatyczne oświetlenie, drewniana podłoga i przytulna aranżacja wnętrza oraz przepiękny widok na zielony ogród tworzą atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi i regeneracji sił.
  • całoroczna jadalnia w ogrodzie – oranżeria może stanowić wyjątkowe miejsce do spożywania posiłków w otoczeniu zieleni. Stół z krzesłami ustawiony w oranżerii pozwala na romantyczne kolacje czy rodzinne śniadania w naturalnym, przyjemnym otoczeniu. Ogrzewane oranżerie umożliwiają spożywanie posiłków w ogrodzie cały rok! 
  • gabinet lub wygodna przestrzeń do nauki – oranżeria ogrodowa może zostać zaadaptowana na przestrzeń do pracy lub nauki. Przestronność, naturalne światło i przyjemna atmosfera sprzyjają skupieniu i kreatywności.
  • pracownia artystyczna – dzięki naturalnemu światłu, które wpada przez przeszklone ściany, oraz otoczeniu zieleni, oranżeria staje się inspirującym miejscem dla osób twórczych. Polecana szczególnie na sesje zdjęciowe.
  • strefa rozrywki – wnętrze oranżerii ogrodowej można zaaranżować jako kącik zabaw dla najmłodszych lub przestrzeń do spotkań towarzyskich.

Szklarnie z Runowa – nowoczesnych oranżerii ogrodowych

Szklarnie z Runowa oferują różnorodne modele oranżerii, dopasowane zarówno do małych, jak i dużych przestrzeni. Każda oranżeria ogrodowa wykonana jest z solidnych i trwałych materiałów, aby zapewnić długotrwałą użyteczność. Zarówno dach, jak i ściany konstrukcji wykonane są z przezroczystego szkła hartowanego o grubości 4 mm, natomiast profile z solidnego aluminium. Dzięki temu nasze oranżerie są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne.

Jesteśmy także świadomi, jak ważna jest estetyka w ogrodzie, dlatego dajemy naszym klientom możliwość wyboru profili o różnych kolorach. Dzięki temu każdy może dopasować konstrukcję do swoich osobistych preferencji oraz stylu ogrodu, czy tarasu. Oferujemy także szeroki wybór akcesoriów do aranżacji oranżerii, np. dekoracje kalenicy, moskitiery, półki, stoły robocze oraz dodatkowe drzwi i okna. Zapewniamy pełną realizację projektu – od pierwszego kontaktu w ekipą projektową, po finalny montaż konstrukcji. Zaufaj firmie Szklarnie z Runowa i pozwól nam stworzyć dla Ciebie oranżerię marzeń!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]