Rolety dzień noc to jedne z najczęściej wybieranych osłon okiennych. Pozwalają na regulację ilości światła, jaka ma wpadać do pokoju również przy pełnym rozwinięciu osłony. Łączą więc funkcjonalność klasycznych rolet z możliwościami żaluzji. Jak dobrać kolor rolety dzień noc do wnętrza? Jaki materiał będzie odpowiedni do Twojego domu?

Rolety dzień noc w różnych wersjach do wyboru

W czym roleta dzień noc może być lepsza od klasycznej osłony lub żaluzji? Może dawać całkowitą prywatność, nie pozbawiając wnętrza dostępu do światła. Pomieszczenie będzie dobrze doświetlone, co wpływa na przyjemny wystrój i pozwala lepiej rosnąć domowym roślinom. Jeśli zechcesz, możesz w pełni zasłonić okno, regulując ułożenie pasów rolety. Sprawdź rolety dzień noc na Karnix.pl – dostępne są różne wersje, które sprawdzą się w różnorodnych wnętrzach w zależności od potrzeb, na przykład:

  • rolety dzień noc mini w systemie bezinwazyjnym, nadające się do montażu bez konieczności naruszania konstrukcji ramy okiennej,
  • rolety dzień noc z tkaniną zaciemniającą – gdy roleta jest całkowicie opuszczona, zyskujesz maksymalne ograniczenie światła i całkowitą prywatność (świetny wybór do sypialni i pomieszczeń wychodzących na południe),
  • rolety dzień noc z materiałem WAVE, który jest pofalowany i urozmaica wygląd okna,
  • rolety dzień noc na wymiar – idealnie dopasowane do szerokości okna od 25 do 140 cm.

Rolety dzień noc w wersji ekskluzywnej i premium

Do wnętrz reprezentacyjnych możesz wybrać rolety dzień noc w wersji premium, których pasy mają modny, subtelny wzór linearny. Ich styl pasuje do niemal każdego wnętrza – boho, skandynawskiego, modern classic, nowoczesnego, minimalistycznego i maksymalistycznego. Dostępne są również rolety dzień noc w wersji ekskluzywnej – materiał jest wyposażony w system prowadzeń żyłkowych, który utrzymuje tkaninę przy szybie również przy uchylonych oknach. Pozostaje jedynie wybrać odpowiedni kolor. Lepsze będą rolety dzień noc białe, czarne, a może kolorowe?

Rolety dzień noc białe – do jakich wnętrz pasują?

Białe rolety mogą być alternatywą dla tradycyjnych zasłonek i firanek. Wprowadzają do pomieszczenia świeżość i niewymuszoną elegancję. Rolety dzień noc białe będą pasować do białych ram okiennych i ścian pomalowanych nie tylko na biało, ale na niemal każdy kolor. Są stonowane i uniwersalne. Do wyboru masz rolety w różnych odcieniach bieli – bezinwazyjne, mocno zaciemniające, falowane, wolnowiszące i w kasecie. 

Rolety dzień noc czarne – przytulny klimat

Do wyboru są też rolety dzień noc czarne, który tworzą w pomieszczeniu przytulny, klimatyczny nastrój. Idealnie pasują do nowoczesnych sypialni w stylu industrialnym, ultranowoczesnych salonów czy kuchni w stylu glamour. Rolety dzień noc czarne w kasecie zapewniają subtelną osłonę całego mechanizmu, a przy tym są niezwykle estetycznie wykończone. Czarne rolety dzień noc wolnowiszące będą doskonałe do aranżacji minimalistycznych. Bardzo oryginalnie prezentują się też czarne rolety z falowanymi pasami, nadając aranżacji okiennej awangardowego wyglądu.

Modern interior with large roller blinds automatic solar and blackout shades wood decor panels on walls and electric sunscreen curtains for home With copyspace for text

Jak dobrać kolor rolety dzień noc do wnętrza?

Uniwersalnym wyborem są rolety w kolorach ziemi – beże, brązy, szarości to barwy, które wprowadzają przyjemny klimat i dobrze ze sobą współpracują w każdym wnętrzu. Chłodne barwy powinno się łączyć z chłodnymi, zaś ciepłe analogicznie z ciepłymi. Jeśli chcesz urozmaicić barwnie pokój, nie ma przeciwwskazań, aby wybrać rolety dzień noc w intensywnym odcieniu różu, zieleni czy błękitu. Ważne, aby nie łączyć więcej niż trzech różnych barw we wnętrzu, bo to je przytłoczy. Wskazane połączenia kontrastowe to na przykład stonowany róż i przygaszona zieleń, błękit i brudny pomarańczowy albo musztardowy i śliwkowy. Warto w tych kolorach dobierać dodatki i materiały tekstylne, a bazę, czyli meble, podłogi i ściany pozostawić w jakieś neutralnej barwie, na przykład w szarości lub beżu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]