Zaprojektowanie i urządzenie własnej kuchni to dla większości z nas nie lada wyzwania. Jak dobrać jej układ do wielkości pomieszczenia? Czy postawić na płytki podłogowe czy panele? Jaki kolor mebli sprawdzi się najlepiej do ciemnego, a jaki do jasnego pomieszczenia? To tylko początek pytań, które mogą sprawić, że staniemy w miejscu, zastanawiając się nieco dłużej nad tym, od czego zacząć.

Aranżacja kuchni w sześciu ciekawych wydaniach!

W internecie znajdziesz dziś setki, a może nawet tysiące sposobów na to, by aranżacja kuchni mogła cię czymś zachwycić, my natomiast skupimy się na sześciu najpopularniejszych. Każdy z nich możesz dowolnie modyfikować o odcienie, barwy, materiały i dodatki, ale co do zasady będą one najbardziej praktyczne do wykorzystania w domowym wnętrzu.

  1. Kuchnia w kształcie litery U – przestronna i dająca pole do popisu przy przygotowywaniu posiłków. Raczej do wnętrz większych niż małych.
  2. Kuchnia w kształcie litery L – Ciekawa i praktyczna, a przy tym dobrze się sprawdzi w przestrzeniach węższych i podłużnych.
  3. Kuchnia z wyspą – aranżacja stworzona do większych pomieszczeń, w których postawienie na środku wyspy będzie eleganckie i praktyczne, a przy tym nie sprawi, że każdy przechodzący przez wnętrz, będzie się obijał o nadmiar mebli. Wyspa nie jest zalecana do powierzchni małych!
  4. Aneks kuchenny – Kuchnie połączone z salonem lub pokojem dziennym to często wyzwanie, ale przy odpowiednim wykonaniu „przejścia” z jednego pomieszczenia do drugiego, można tu uzyskać naprawdę świetny efekt dwóch wnętrz, które wzajemnie się za sobą nie kłócą, a uzupełniają. Warto również przemyśleć jeden typ podłogi dla całości!
  5. Klimaty rustykalne zawsze modne – drewno, bielone ściany z drobno ułożonymi przy sobie cegiełkami, białe meble przecinane brązami, dodatki z wikliny, dekoracje pełne roślin. Całość takiej aranżacji ma kojarzyć się wprost z przytulnym domkiem na wsi. Jak u babci, ale w modnym, nowym wydaniu!
  6. Cegła z nutką inspiracji industrialnych – bardzo popularny pomysł na aranżację kuchni, w której nie sposób się nudzić! Ceglane, rdzawe wykończenie ścian w połączeniu z meblami inspirowanymi klimatem przemysłowym (stal, stal lakierowana na czarno, regały rodem z dawnych magazynów i lampy zachwycające niezabudowanymi kloszami) – to robi wrażenie!

Poza w/w pomysłami warto też, jeszcze przed decyzją o tym, jak urządzimy własną kuchnię, przejrzeć dostępne w internecie projekty takich wnętrz. Znajdziemy je zarówno na popularnych blogach wnętrzarskich, w grupach dyskusyjnych, jak i bezpośrednio na stronach firm zajmujących się projektowaniem domowej przestrzeni.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]