Świąteczny stół to serce każdej Wigilii. To przy nim dzielimy się opłatkiem z najbliższymi, składamy sobie serdeczne życzenia, spożywamy wigilię i obdarowujemy się prezentami. Z tego względu dekoracja stołu bożonarodzeniowego jest tak ważna, aby podtrzymać niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście eleganckie sztućce i piękna zastawa stołowa dodadzą temu wyjątkowemu momentowi niepowtarzalnego uroku. W tym artykule omówimy, jakie sztućce wybrać na Wigilię oraz czy postawić na nieprzemijającą klasykę, czy też wprowadzić nutę nowoczesności.

Jakie wybrać sztućce na Wigilię – kilka podstawowych zasad

Wybierając sztućce na Wigilię, warto zwrócić uwagę na ich jakość i styl. Co więcej, należy dobrać ich wzór i kolorystykę do planowanej aranżacji stołu. Oczywiście sztućce powinny być również wygodne w użytkowaniu, aby spożywanie nimi posiłków nie stwarzało problemu. Wybierając sztućce warto więc zwrócić uwagę na ofertę Amefy, która to przygotowała różne kolekcje, w tym najnowsze zestawy Felicity i Manille w pięknym pudełku prezentowym. Oba komplety wykonane zostały z wysokogatunkowej stali nierdzewnej 18/0 (18-procentowej zawartości chromu (Cr) i 10-procentowej zawartości niklu (Ni)). Sztućce te są trwałe, komfortowe w użytkowaniu oraz idealne do eleganckiego stołu świątecznego. Seria sztućców Manille wyróżnia się smukłymi i płaskimi uchwytami, wykończonymi na wysoki połysk. Dzięki temu idealnie pasuje do różnych aranżacji stołu na Wigilię. Natomiast zestaw Felicity charakteryzuje się szorstkim, młotkowanym zdobieniem na uchwytach, które nadaje im surowości i bardzo dystyngowanego charakteru.

Sztućce klasyczne czy może nowoczesne? Które wybrać na Wigilijny Stół?

Jeśli preferujesz klasyczny design, z pewnością zainteresuje Cię seria Metropole dla 6 osób składająca się z 24 części. Wykonana z wysokogatunkowej stali nierdzewnej 18/10 zapewnia trwałość oraz emanuje elegancją i ponadczasowym stylem. Sztućce Metropole dostępne są także w wersji czarnej lub złotej, co pozwala dostosować je do indywidualnych preferencji, a także klimatu wigilijnego stołu.

Dla osób ceniących sobie nowoczesność wskazane jest zakupienie kolorowych sztućców do dekoracji stołu. Tu świetnie sprawdzą się modele Metropole czarne oraz złote. Dla bardziej odważnych Amefa przygotowała także serię Eclat dla 6 osób 24 cz. Są to czerwone sztućce, które posiadają niestereotypowy wygląd. Ta kombinacja tradycji z nowoczesnością stworzy niezapomniany klimat.

Nie wolno również zapomnieć o serii sztućców Drift czy Austin. Są to propozycje od Amefa, które również idealnie wpiszą się w klimat świątecznej aranżacji. Te komplety sztućców o uniwersalnym kształcie rękojeści, są nie tylko praktyczne, ale także efektownie prezentują się na świątecznym stole. Doskonale pasują zarówno do wystroju klasycznego jak i nowoczesnego. Co więcej, świetnie nadają się na prezent pod choinkę!

Jak ozdobić stół bożonarodzeniowy – trendy 2023

Trendy w dekoracjach stołu na Wigilię 2023 obejmują eleganckie świeczniki, serwetki w odcieniach złota i czerwieni oraz delikatne gałązki jodły, czy też piękną zastawę stołową. Z tego względu wiele gospodyń domowych pragnie dopasować te dodatki do swej aranżacji. Dodanie sztućców Amefa będzie dla wielu z nich ukoronowaniem wielogodzinnych starań w stworzeniu niepowtarzalnego klimatu oraz gwarancją, że stół bożonarodzeniowy będzie nie tylko stylowy, ale także funkcjonalny!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]