Kuchnia to często miejsce, gdzie nie mamy zbyt wiele przestrzeni do wykorzystania po ustawieniu wszystkich niezbędnych sprzętów i blatów. Właśnie dlatego często decydujemy się na ustawienie stołu i krzeseł w oddzielnej jadalni czy salonie. Co pozostaje nam, gdy nie mamy możliwości wygospodarowania innego pomieszczenia niż kuchnia na spożywanie posiłków lub zwyczajnie nie chcemy tego robić? Jaki stół do małej kuchni sprawdzi się wtedy najlepiej? Istnieje kilka pomysłów i modeli stołów, które wpasują się do małego wnętrza. Aby były one funkcjonalne i faktycznie dawały przestrzeń do wygodnego podania i spożycia posiłku, muszą jednak być dopasowane do naszego konkretnego pomieszczenia. Jeśli zastanawiasz się, jaki stół do małej kuchni spełni twoje wymagania, to znajdź odpowiednią pozycję na poniższej liście, którą dla ciebie przygotowaliśmy. 

Jakich kształtów stołu unikać w małej kuchni?

Niezależnie od aranżacji i zamysłu, są dwa typy stołów, które zdecydowanie nie sprawdzą się w wypadku małej kuchni. Pierwszym z nich jest stół owalny. To efektowna opcja do dużej jadalni. W małej przestrzeni wybierając go, zmarnujemy sporą ilość miejsca. Będzie nieustawny, potrzebuje tyle przestrzeni co prostokątny stół, jednoczenie zapewniając mniej powierzchni użytkowej blatu. Drugą opcją, której nie powinniśmy brać pod uwagę jest stół prostokątny. Owszem, blat zapewnia dużo miejsca do codziennego użytku. Ze względu na gabaryty i tak wyląduje on jednak pod ścianą od strony długiego boku a najczęściej dwóch na raz, w rogu. To zmniejsza ilość miejsc siedzących o połowę. 

Jakie kształty sprawdzą się w małej kuchni?

W małej kuchni powinniśmy rozważyć stolik okrągły lub kwadratowy. Jego dokładna wielkość musi być dopasowana do naszych warunków, jednak duże modele nie będą tu praktyczne. Stolik okrągły możemy ustawić zarówno na środku ściany jak i w rogu. Wystarczy lekko go odsunąć, by bez problemu zmieściły się krzesła. Podobnie jest w przypadku stolika kwadratowego, lecz jest on mniej ustawny. Jeśli chcemy ustawić 3 krzesła, to będziemy musieli odsunąć go od ściany nieco więcej niż ten okrągły. Jeśli przysuniemy go, by zaoszczędzić miejsce, stracimy możliwość dostawienia jednego krzesła. Jeśli dysponujemy naprawdę małą kuchnią, to stoły kwadratowe lub prostokątne możemy znaleźć w wersjach rozkładanych ze ściany. To nowoczesne rozwiązanie na pewno sprawi, że pomieszczenie stanie się funkcjonalne i zyskamy sporo przestrzeni. Nie są tak ładne jak te tradycyjne, ale nie można im też zarzucić, że szpecą kuchnię. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]