Każdy rodzic prędzej czy później będzie musiał wybrać biurko dla dziecka. Nie może to być biurko dedykowane osobom dorosłym, tylko dopasowane do potrzeb naszego malucha.

Każdy rodzic prędzej czy później będzie musiał wybrać biurko dla dziecka. Nie może to być biurko dedykowane osobom dorosłym, tylko dopasowane do potrzeb naszego malucha. Na co zwrócić uwagę, wybierając biurka dla dzieci?

Wybór biurka dla dziecka

Położenie biurka dla dzieci powinno być uzależnione od dostępu do światła słonecznego – najlepiej, jakby biurko stało przodem lub bokiem do okna. Do najbardziej komfortowych należą biurka dla dzieci, których blat da się ustawić pod kątem 30 stopni. Kąt ten jest optymalny pod względem ręcznego pisania i rysowania.

Biurko dziecięce należy dopasować do danego dziecka i jego potrzeb. Kluczowa jest ergonomia biurka dla dzieci, co oznacza, że siedzenie przy takim biurku nie może powodować bólu ani dyskomfortu i powinno umożliwiać zachowanie prawidłowej postawy ciała – proste plecy, ręce swobodnie oparte o blat, a nogi – o podłogę. Ważne jest również zachowanie kąta prostego między udem a łydką. Niewygodne pozycje będą obciążać kręgosłup.

Biurka dla dzieci nie muszą być duże. Optymalne wymiary to głębokość 50 cm i szerokość 60-75 cm. Jednak należy je tak czy siak dopasować do dziecka, które będzie korzystać z tego biurka. Najlepiej, jakby mogło sięgnąć ręką po potrzebne rzeczy i nie musieć z tego powodu wstawać od biurka. Idealnym rozwiązaniem będzie zakup biurka z regulacją wysokości. Dzięki takiemu modelowi nie trzeba będzie zbyt szybko kupować nowego mebla – biurko będzie można dostosować do wzrostu dziecka. Jest to zatem bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Biurka z regulowaną wysokością

Biurka z regulacją wysokości to świetny pomysł dla osób w każdym wieku – dzieci, młodzieży, dorosłych. Mebel można łatwo i szybko dopasować do wzrostu użytkownika, co wpływa na stworzenie wygodnego stanowiska pracy. 

Elektryczne biurka bardzo ułatwiają połączenie pracy siedzącej ze stojącą. Pozwala to odciążyć kręgosłup i zmniejszyć ogólne poczucie zmęczenia. Nawet 15-20 minut dziennie sprawi, że poczujemy się lepiej po całym dniu pracy.

Regulowane biurka mogą mieć różne dodatkowe funkcje – na przykład:

  • blokada rodzicielska,
  • system antykolizyjny,
  • zapamiętywanie pozycji. 

Wybierając biurko dziecięce, należy wziąć również pod uwagę materiał, z którego wykonano dany mebel. Biurko powinno bowiem być solidne i wytrzymałe, aby mogło posłużyć przez długi czas.

Meble biurowe wysokiej jakości

Wysokiej jakości biurka dla dzieci i dorosłych oraz wszelkiego rodzaju inne meble biurowe oferuje firma Elzap. Są one dostępne w różnych wariantach i atrakcyjnych cenach, dlatego warto wybrać sklep Elzap!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]