Kuchnia w stylu rustykalnym od lat nie wychodzi z mody. Co więcej, wydaje się, że wcale nie ma takiego zamiaru przez wiele następnych. Nic dziwnego. Styl rustykalny to klasyka sama w sobie. Spełni potrzeby nawet najbardziej wymagających jednostek, jednocześnie nie wymaga dużych nakładów finansowych, wymyślnych projektów i ogromu pracy, by efekt końcowy był zadowalający. Jeśli właśnie jesteś na etapie urządzania mieszkania, przymierasz się do remontu lub po prostu chcesz dodać do swojej kuchni parę dodatków, by przybliżyć ją do stylu rustykalnego, to zapoznaj się z kilkoma naszymi wskazówkami. 

Kuchnia w stylu rustykalnym, czyli jaka?

Styl rustykalny to odniesienie do wiejskiego gospodarstwa jak za dawnych lat. Przywołuje atmosferę babcinych domów i starodawnych dworków. Odznacza się motywami natury, prostotą i swojskością. Kamień, len a nawet elementy wikliny są w nim szczególnie mile widziane. Wszystko to na tle jasnych barw nadających pomieszczeniu czystości i niepowtarzalnego klimatu. 

Meble w stylu rustykalnym. 

Najczęściej spotykanymi meblami w stylu rustykalnym są meble białe. Bardzo chętnie wybierane są również te w kolorze naturalnego drewna. Stawia się tu raczej na matowe powierzchnie o naturalnej strukturze. Połyskujące fronty pozostawmy nowoczesnym przestrzeniom. Dodatkowym atutem będą ozdobne wcięcia czy lekkie zdobienia. 

Drewno w stylu rustykalnym. 

Drewno to niezwykle ważny element w aranżacji rustykalnego wnętrza. Zamiast ograniczać się jedynie do mebli z tego materiału, spróbujmy wprowadzić je również na innych powierzchniach. Drewniane podłogi są dość oczywistą opcją. Świetnie jednak będą wyglądały również drewniane parapety. Jeśli mamy wystarczającą ilość miejsca, to wspaniałym centrum naszej kuchni w stylu rustykalnym będzie duży stół z drewnianym blatem, sprawiającym wrażenie ręcznie stworzonego. Odpowiednio zaimpregnowany posłuży nam przez wiele lat, choć może wymagać nieco więcej uwagi przy codziennym myciu niż standardowe meble. Do niego warto wybrać krzesła w tym samym guście. Możemy urozmaicić je obiciami z roślinnym lub ludowym motywem. 

Dodatki w stylu rustykalnym. 

Choć styl rustykalny w swoim założeniu jest raczej dość prosty, to nie zaszkodzą mu drobne dodatki. Wszelkie motywy związane z roślinnością a także ludowe, umieszczone na poduszkach, narzutach czy firankach, świetnie dopełni naszą swojską przestrzeń. Dodatkowym atutem naszej nowej kuchni będą wszelkie drewniane sprzęty, jak na przykład duże łyżki, talerze i miseczki. Oczywiście warto umieścić je w widocznym miejscu, na przykład na blacie, czy jak w przypadku starodawnych sztućców- zawiesić na ścianie. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]