Niespodziewana wizyta gości? Nocowanie przyjaciół twojego dziecka? Chyba każdy miał przynajmniej raz w życiu sytuację, w której ktoś u niego nocował prawda? W takich sytuacjach staramy się maksymalnie zadbać o komfort naszych gości i zapewnić im wygodny spokojny sen. Możemy oczywiście zdecydować się na zakup dmuchanego materaca lub innego podobnego rozwiązania, ale oczywiste jest, że nie będzie ono już tak wygodne, jak łóżko. O ile mieszkamy w dużym domu zazwyczaj mamy dodatkowe pomieszczenie lub pokój gościnny. Zdecydowana większość z nas jednak ma ograniczony metraż lub zwyczajnie chce tę powierzchnię przeznaczyć na coś zupełnie innego. Czy wyposażając nasz dom, możemy w takim razie połączyć zarówno dbałość o naszą przestrzeń, jak i zabezpieczenie na takie sytuacje? Otóż tak.

Łóżko podwójne wysuwane- praktyczne zagospodarowanie przestrzeni.

Urządzając nasz dom, staramy się zmaksymalizować praktyczność rozwiązań i wykorzystanie przestrzeni. Projektanci stawiają na różne rozwiązania, łącząc funkcjonalnosci danych elementów np. umieszczając w schodach dodatkowe szafki lub szuflady. Szukając podobnych rozwiązań, wykorzystana została przestrzeń pod łóżkiem lub kanapą, umieszczając dodatkowe miejsce do spania w postaci wysuwanej części z materacem tworząc łóżko podwójne wysuwane. Dzięki zamontowaniu kółek na dodatkowej połowie całość trwa dosłownie kilka sekund. Brzmi dużo praktyczniej niż pompowanie dmuchanego materaca prawda? Nie ma też konieczności każdorazowego umieszczania na nim materaca- mieści się od bez problemu pod głównym meblem.

Łóżko, czy kanapa? A może dwa w jednym?

Łóżko podwójne wysuwane możemy znaleźć w postaci dwóch dość szeroko rozbudowanych rozwiązań. Dodatkowy materac na stelażu możemy oczywiście umieścić pod standardowym jednoosobowym łóżkiem, zyskując albo dwie osobne przestrzenie dzięki różnicy poziomów między materacami- i jest to najczęściej spotykane rozwiązanie- lub w przypadku stelażu z możliwością wyrównania wysokości jedno duże łóżko podwójne. Ciekawym pomysłem, zwłaszcza dla mieszkań o ograniczonym metrażu lub po prostu dla osób chcących zachować minimalizm będzie połączenie tego rozwiązania z funkcją sofy. To świetne rozwiązanie dla naszego salonu, który możemy wtedy w kilka sekund przekształcić w pełnoprawny pokój dla gości, jednocześnie zachowując na co dzień główny charakter pomieszczenia. Ta opcja sprawdzi się też w pokoju naszego dziecka i może pomóc w dbałości o prawidłową higienę snu, rozgraniczając przestrzeń do snu z miejscem do zabawy czy nauki

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]