Trend na wprowadzanie zarówno do wnętrz, jak i na ogrodowe tarasy mebli wykonanych z palet, na dobre rozgościł się w Polsce już od kilku lat. Podoba nam się nie tylko prostota wykonania takich mebli, ale i możliwość ich taniego zakupu, naturalny wygląd i drewniany, przyjemny dla oka look.

Jakie meble z palet znajdziemy w sklepach?

Początkowo meble z palet wykonywane były przez stolarzy i pasjonatów tanich rozwiązań bezpośrednio na własne potrzeby, ale kiedy okazało się, że jest na nie duże zapotrzebowanie, pierwsze wersje zaczęły pojawiać się w oficjalnej sprzedaży wielu sklepów. Czym cechują się takie meble? Przede wszystkim są one wykonane wprost z drewnianych palet transportowych, które można kupić bezpośrednio w składach budowlanych, praktycznie na terenie całego kraju. Palety same w sobie nie są drogie, a do stworzenia z nich mebli wystarczy odrobina wyobraźni, wiertarka, gwoździe lub śruby i pomysł!

Wraz z rozwojem tego trendu, w sklepach pojawiły się:

  • Paletowe meble ogrodowe w wersji surowej – niemalowane, często jedynie heblowane dla usunięcia z nich ewentualnych drzazg. W dziesiątkach wariacji kolorystycznych, które łączy jedno: brak upiększania, tradycyjny wygląd i designerski efekt postarzenia materiału.
  • Wersje już zaimpregnowane i w rożnych kolorach – zabezpieczone przed szkodnikami i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Oczywiście konserwacji takiej można dokonać też samodzielnie, np. co roku malując je inną farbą do drewna lub specjalnym impregnatem. Proste, wygodne, wręcz banalne w wykonaniu!
  • Nowoczesne: wyposażone w dołączone do zestawu poduchy, które pozwalają ułożyć takie komplety w ciągi foteli ogrodowych, ław czy szerokich, bardzo wygodnych krzeseł
  • Minimalistyczne (bez oparcia) lub w pełni funkcjonalne – z oparciem, odpowiednim podwyższeniem itd.

Główną zaletą wstawienia takich mebli w ogrodzie jest ich funkcjonalność i niskie koszty skompletowania całego zestawu. W przeciwieństwie do tradycyjnych, tarasowych mebli drewnianych nie są one produkowane z wykorzystaniem całej gamy urządzeń, docinarek, wyrzynarek czy sprzętu, którego obsługa podraża koszt całości. Wręcz przeciwnie!

Wiele osób zwraca uwagę na to, że dobrze zabezpieczone meble wykonane na podstawie paletowej można tez swobodnie wstawić we wnętrzu mieszkania np. aranżowanego na nutę skandynawską, bliską naturze, ale i do magazynów firmowych czy zakładów produkcyjnych, w których tworzą specyficzny klimat poczekalni, pomieszczeń socjalnych czy miejsca na wizyty gości. Naturalne, nieprzekombinowane, z klasą!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]