Ładnie utrzymane rośliny do sypialni to zawsze dobry dodatek. Nic co naturalne nie wychodzi tak szybko z mody. A już na pewno nie musimy się martwić, że kiedykolwiek spotka to kwiaty. W końcu to najbardziej znany i powszechny dodatek od zarania dziejów. Oprócz szeregu zalet ma jednak jedną, poważną wadę. Żyje. Oznacza to dla nas tyle, że musimy zapewnić jej odpowiednie warunki, by przeżyła w naszym domu. Nie każda roślina będzie też odpowiednia, by dzielić z nią pokój, w którym śpimy, choćby ze względu na obecność cierni czy tendencję do rozrastania się jak szalone w każdą stronę. Są jednak też rośliny, które szczególnie przyjazne będą naszemu snu. Niektóre z nich wytwarzają naprawdę odczuwalne dla organizmu ilości tlenu, pochłaniają dwutlenek węgla, potrafią nawilżać i filtrować powietrze. Warto się też zastanowić, na ile znamy się na pielęgnacji poszczególnych kwiatów. Jeśli jesteście wprawionymi i doświadczonymi posiadaczami roślinności, to sami najlepiej będziecie wiedzieli, jak się nimi zająć. Jeśli jednak wyszukujecie informacji w internecie, jakie kwiaty w ogóle można umieścić w sypialni, to prawdopodobnie bezpieczniej w waszym przypadku będzie postawić na niezbyt wymagającą roślinę o silnej woli życia. Jakie rośliny do sypialni sprawdzą się najlepiej?

Aloes Zwyczajny. 

Jeśli macie trochę przestrzeni do dyspozycji, to rozważcie zakup Aloesu. Dobroczynne właściwości i szereg zastosowań tej wspaniałej rośliny zna chyba każdy. Warto jednak wspomnieć jeszcze w kontekście sypialni, że wytwarza on spore ilości tlenu nocą. Dodatkowo filtruje powietrze i pochłania dwutlenek węgla. Warto ustawić go z dala od okna a najlepiej wynosić podczas wietrzenia pokoju  chłodne dni. Nie sprzyjają mu niskie temperatury. Oprócz tego jest raczej łatwy w utrzymaniu przy życiu.

Bluszcz Pospolity. 

Bluszcz zasługuje na szczególną uwagę ze względu na to, że pochłania formaldehydy z powietrza. Świetnie potrafi je także nawilżyć. Dodatkowo jego minimalistyczny wygląd pasuje w każdej aranżacji. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, można go umieścić wszędzie- na parapecie jak i podwiesić pod sufitem. Niestety podlewanie jest dość absorbujące, jest on bardzo czuły na punkcie odpowiedniego nawodnienia. 

Paprotka.

Paprotka to chyba najpopularniejsza roślina domowa. Również w sypialni będzie czuła się dobrze. Świetnie oczyszcza powietrze. Można umieścić ją na parapecie, na stojaku czy podwiesić pod sufitem, więc jej aranżacja jest banalnie prosta. Należy jednak pamiętać, że nie lubi ona dotykania oraz wymaga odpowiedniego, zrównoważonego podlewania. Jednak jak dobrze kojarzycie- ciężko zabić paprotkę nie działając z premedytacją.