Odkąd pralki na stałe zagościły w elementach wyposażenia każdego mieszkania, czy domu, ciężko byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie bez niech. Już ręczne wypranie wyłącznie codziennej garderoby należącej do jednej osoby jest niezwykle nie tylko pracochłonne, ale także zajmuje stosunkowo sporo czasu i nie przywołuje na myśl niczego przyjemnego, prawda? Dodajmy jeszcze do tego na przykład stertę brudnych dziecięcych ubranek i nawet w kontekście krótkofalowego rozwiązania perspektywa ta nie brzmi zachęcająco. Inwestując w dane urządzenie, liczymy na niezawodne działanie przez dłuższy czas, w związku z czym wybór danego producenta motywowany jest doświadczeniami dotychczasowych użytkowników. Firmy często latami budują nie tylko zaufanie konsumentów kolejnymi dostępnymi modelami, które obok nowych rozwiązań gwarantują niezawodność, ale utwierdzają swoją pozycję na rynku. Pralki Whirlpool już od dawna pojawiają się w różnych rankingach i zestawieniach najlepszych modeli. Zyskały sympatię kupujących oferowaną jakością i dostępnymi rozwiązaniami w niskiej cenie.

Pralka szyta na miarę, czyli jak wybrać sprzęt skrojony do swoich potrzeb?

Na pytanie, jakie urządzenie będzie najlepszym rozwiązaniem, nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Rozpoczynając poszukiwania konkretnego, w pierwszej kolejności określmy docelowe miejsce i sposób montażu (dopuszczalne wymiary/zabudowa/sposób ładowania). Dostępne modele różnią się od siebie nie tylko wyglądem i wymiarami, ale przede wszystkim parametrami technicznymi i oferowanymi możliwościami. W celu wytypowania nawet nie jednego, a grupy kilku potencjalnych modeli, które weźmiemy pod uwagę, musimy zdefiniować, kto będzie jego użytkownikiem i jakie są jego potrzeby- zupełnie inne będą np. dla mieszkającego w małej kawalerce singla i kilkuosobowej rodziny z małymi dziećmi. Dla singla lub pary zazwyczaj wystarczająca będzie pralka ze wsadem do 7 kg, natomiast w przypadku większej grupy pojawia się ryzyko zbyt małej pojemności.

Nowe technologie wyróżniające pralki Whirlpool.

Producenci stale i stale szukają dla swoich urządzeń nowoczesnych rozwiązań, które mają zapewnić jeszcze większy komfort i oszczędność jej użytkownikom. Wśród urządzeń marki Whirlpool aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania, które w inteligentny sposób pomagają zwiększyć ekonomiczność korzystania. Pralki Whirlpool swoją popularność zawdzięczają głównie kilku z nich. Technologia 6. Zmysł skupia się na dostosowaniu zużycia energii do bieżącego ładunku. Stosunkowo nowymi rozwiązaniami na rynku są też systemy- AutoDose, który opiera się na uzupełnieniu detergentów wyłącznie raz na nawet kilkanaście cykli przez dozowanie go indywidualnie do konkretnego wsadu oraz Technologia WaterSave optymalizująca zużycie wody przez modyfikację bębna rozpyla wodę na ubrania z górnej dyszy, podnosząc tym skuteczność prania.