Pralka slim to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na urządzenie o standardowych rozmiarach z uwagi na wielkość łazienki. Tego rodzaje pralka ma bowiem mniejszą głębokość niż standardowy model. Najczęściej jest to głębokość nieprzekraczająca 45 cm, czasem nawet 38 cm, podczas gdy głębokość tradycyjnej pralki wynosi min. 50 cm. Które pralki slim charakteryzują się najlepszymi parametrami? Poniżej przestawiamy 3 najlepsze pralki sim na rynku.

Najlepsze pralki slim na rynku — TOP 3

SAMSUNG model WW70K42101W

To urządzenie o pojemności 7 kg, maksymalnym wirowaniu 1200 obrotów/minutę oraz głębokości 45 cm. Występuje w klasie energetycznej A+++, a roczne zużycie prądu wynosi jedynie 140 kWh. Kolejnym atutem jest cicha praca – 54 dB podczas prania i 73 w trakcie wirowania, a także 12 praktycznych programów.

Pralkę SAMSUNG model WW70K42101W wyposażono w funkcję EcoBubble, która skutecznie usuwa zabrudzenia nawet w niskiej temperaturze. Urządzenie posiada także opcję Eco czyszczenie bębna, służącą do utrzymania higieny w środku pralki. Z kolei system Aktywnej Piany pomaga pozbyć się uporczywych plam z tkanin, a funkcja SmartCheck umożliwia wykrywanie i diagnostykę ewentualnych problemów.

Ten model sprawdzi się dla osób szukających niezawodnych, solidnych i funkcjonalnych pralek o dużej ładowności oraz w domach rodzin wieloosobowych, w tym rodzin z małymi dziećmi.

Electrolux EW6S426BPI PerfectCare

Electrolux EW6S426BPI PerfectCareposiada bęben o pojemności 6 kg, głębokość zaledwie 38 cm, a maksymalne wirowanie wynosi 1200 obrotów/minutę. Występuje w klasie energetycznej A+++, co ma wpływ na niskie roczne zużycie prądu. Jest to cicha pralka z silnikiem inwerterowym, dzięki któremu urządzenie nie generuje hałasu i jest trwalsze.

Pralka posiadają kilka przydatnych programów i funkcji, dzięki którym odzież nawet po wielu praniach zachowuje swój kolor. System SensiCare dopasowuje program prania do ilości ubrań, co chroni je przed zniszczeniem, a dzięki funkcji SoftPlus ubrania nie tracą na jakości. Jej działanie polega na wstępnym namoczeniu i równomiernym rozłożeniu prania w bębnie, tak aby detergent mógł dotrzeć do każdego włókna. Wpływ na efektywną pracę ma również dodatkowe płukanie.

Ponadto pralka Electrolux EW6S426BPI PerfectCareposiada ma funkcję Eco TimeManager, dzięki której cykl prania jest dopasowany do potrzeb użytkownika, co pozwala na oszczędność energii i wody. Wśród innych rozwiązań warto wymienić opcję Antyalergiczny plus para, który z pomocą pary wodnej usuwa bakterie z ubrań.

Amica WA1S712CLISD

To urządzenie o ładowności do 7 kg, głębokość zaledwie 40 cm i wysokiej energooszczędności, a bezszczotkowy silnik inwertorowy generuje niewielki hałas. Pralka zużywa tylko 51 KwH na 100 cykli i 45 l wody na cykl.

W pewnym stopniu jest to pralka parowa. Oznacza to, że na początku cyklu urządzenie generuje parę, która dezynfekuje odzież, zapewniając całkowitą sterylność. Jest to niezwykle przydatne, nie tylko podczas prania ubrań, ale i pościeli.

Przydatną funkcję jest także ochrona koloru, która zabezpiecza ubrania przed płowieniem. Z kolei funkcja Łatwe prasowanie pozwala zaoszczędzić czas na prasowaniu, ponieważ pod koniec cyklu dokładany jest dodatek parowy, dzięki czemu redukowana jest ilość pognieceń na tekstyliach. Na uwagę zasługuje także czujnik poziomu wody, który dba, aby jej nie marnować, a jednocześnie zapewnia znakomite efekty prania, czyli pozbywa się wszelkich plam.