Filtrowanie wody kranowej z wykorzystaniem butelki Dafi to doskonały sposób na to, by móc cieszyć się smakiem wody nabranej prosto z kranu, z pełną świadomością tego, że jest ona zdrowa i odpowiednio oczyszczona. Bezpieczna dla konsumenta butelka Dafi przy pomocy specjalnego filtru oczyszcza kranówkę, sprawiając, że jest ona zdatna do picia, smaczna i pozbawiona znajdującego się w kranowej wodzie chloru i związków organicznych.

Jak działa filtr do butelki dafi?

Kluczem prawidłowego działania całej butelki jest oczywiście odpowiedni filtr węglowy, który należy w niej wymieniać regularnie. Robi się to raz na około 150 litrów czystej wody, jaka przez niego przepłynie lub mniej więcej co 30 dni. W tym czasie filtr będzie usuwał z wody chlor i związki organiczne, nie pozbawiając jednocześnie płynu cennych wartości odżywczych, jakie są w nim zawarte.

Standardowy filtr do butelki dafi jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Producent wytwarza go w stu procentach z naturalnych składników m.in. z łupin orzecha kokosowego. To sprawia, że jako osoby mające świadomość ekologiczną wiemy, że nie tylko woda filtrowana jest w zdrowy sposób, ale i sam filtr nie będzie się rozkładał w środowisku przez miliony lat, bo i on wyprodukowany jest z naturalnych składników.

Ważne: podczas filtrowania na powierzchni wody mogą się od czasu do czasu unosić drobinki węgła. Tu trzeba wiedzieć, że nie stanowi on żadnego zagrożenia dla zdrowia, bo jego pochodzenie jest w stu procentach naturalne.

Dobrym pomysłem jest wybranie w sklepie takiego modeli filtra dafi, który posiada w sobie obrotowy datownik. Zaraz po wymianie starego filtra na nowy można dzięki niemu ustawić przybliżoną datę kolejnej wymiany, co sprawi, że nawet jeśli mamy słabą pamięć, to nie zapomnimy o zmianie.

Ciekawostka: dla urozmaicenia butelki Dafi stosuje różne kolory filtrów, od różowego, zielonego, żółtego, aż po niebieski. Nie mają ona żadnego znaczenia technicznego i nie różnią się od siebie niczym innym, poza kolorem, który po prostu pozwoli dobrać je tak, by w przejrzystej butelce podobały nam się bardziej. To ciekawe urozmaicenie sprawia też, że możemy bawić się kolorami, a butelka za każdym razem wygląda świetnie, pozostając dzięki filtrowi węglowemu niezmiennie skuteczna w oczyszczaniu wody.

Gdzie kupić? Oryginalne filtry dafi dostaniemy m.in. w drogeriach jak np. Rossmann, ale na rynku można też dostać ich nieco tańsze odpowiedniki. Nie są one produkowane przez oryginalnego producenta, ale jakość jest podobna, więc w przypadku chęci zaoszczędzenia kilku złotych, można się na nie skusić.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]