Garnki granitowe wykonane są ze stopu stali i aluminium. Pokryte dodatkowo są powłoką granitową. Granit to skała polimineralna. W jego skład wchodzą kwarc, skaleń oraz mika. Sprawia on, że naczynie nabiera wyjątkowej trwałości, choć to tylko jedna z zalet. Ich wygląd jest dość klasyczny- zazwyczaj w kolorze czarno-białej ziarnistości. Przypominają nieco stare naczynia używane przez nasze babcie. 

Garnki granitowe- zalety.

Przede wszystkim wytrzymałość. Jeśli chodzi o ten aspekt, garnki granitowe nie mają sobie równych na rynku. Są odporne na zarysowania i uszkodzenia, nawet, jeśli użyjemy metalowych sztućców. To miła odmiana po erze teflonu. W jego przypadku każde mocniejsze przesunięcie widelcem po powierzchni wiązało się ze zniszczeniem sprzętu. Dodatkowo garnki granitowe cechują się wyjątkową odpornością na przywieranie. Dzięki temu czegokolwiek nie próbujemy usmażyć- nie ma obaw o przywarcie do patelni i przypalenia. To samo tyczy się garnków. Zupy i sosy nie przywierają w nich do dna. 

Kolejną niezaprzeczalną przewagą garnków granitowych nad konkurencją jest ich wpływ na zdrowie. Popularne w naszych kuchniach metalowe garnki, patelnie i inne naczynia niestety odznaczają się kiepskim składem. Nikiel, PTFE, PFOA i metale ciężkie to wszystko, co znajdziemy, kiedy zajrzymy do szafki będąc posiadaczami metalowych sprzętów. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie pozostaje to obojętne dla naszego zdrowia. Posiłki przygotowane w naczyniach granitowych są dużo zdrowsze. 

Garnki granitowe- ceny. 

Ceny garnków granitowych są przeróżne. Wszystko zależy standardowo od wybranej firmy, funkcji oraz tego, czy kompletujemy pojedyncze sztuki czy zdecydujemy się jednorazowo na gotowy zestaw. Pojedyncze naczynie dostaniemy już za kilkadziesiąt złotych. Ceny zestawów są mocno zróżnicowane. Przeciętnie zestaw 10 elementów znajdziemy już od około 300 zł, choć są też tańsze firmy. Wiadomo, że różnica w cenie wiąże się w jakiś sposób z jakością produktu, jak to bywa również w przypadku innych sprzętów. Jeśli gotujemy jedynie na potrzeby codziennych, prostych posiłków, to nie musimy decydować się od razu na górną półkę. Najdroższe firmy produkują naczynia raczej z myślą o profesjonalnych kuchniach lub prawdziwych pasjonatach gotowania. 

Garnki granitowe- wiodący producenci. 

Odkąd garnki granitowe zyskały na popularności coraz więcej firm ma je w swoich ofertach. Ciężko zdecydować się na wybór. Aktualnie wiodącymi markami są Edenberg, Klausberg oraz Zilner. Jest to zestawienie pod względem stosunku jakości do ceny- znajdziemy więc u nich ofertę przystępną cenowo dla ka

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]