Pomysł na połączenie miękkości i wielkości klasycznego koca z opcją dodanych do niego rękawów, tak by otulenie się nimi było jeszcze wygodniejsze, bije w ostatnich miesiącach rekordy popularności. Skąd ten fenomen i dlaczego tak nam się ten pomysł spodobał? To proste: marzy nam się dokładne okrycie kocem i jednoczesna możliwość czytania książki czy jedzenia przekąsek przed tv bez konieczności zrzucania z siebie koca i wychładzania rąk.

Jak wybrać kocyk z rękawami?

Ten kapitalny i zarazem banalnie prosty w swej formie pomysł, jest dla zapalonych czytelników książek, zmarzlaków i wielbicieli przekąsek przed oglądanymi na telewizorze filmami, autentycznym spełnieniem marzeń. Tak, tak – nie ma w tym ani cienia przesady! Zamiast zwykłego koca, który w jednym miejscu zsuwa się z ciała, a w drugim sami musimy wyjmować spod niego dłonie, żeby po coś sięgnąć – zyskujemy coś na kształt szlafroka, ale w o wiele lepszym, przestronniejszym wydaniu.

Wybierając kocyk z rękawami dostajemy:

  • Duży, sięgający nawet podłogi koc, w którym możemy bez problemu schować całe ciało łącznie z przedramionami – do tego są tu właśnie stworzone rękawki
  • Kuszącą miękkość materiału, bo tego typu produkty wykonane są z tkanin pledowych, pluszowych i polarowych, więc wyróżniają się nadzwyczajną przyjemnością i gładkością dotyku
  • Możliwość nieprzerwanego okrywania ciała (i tym samym utrzymywania jego ciepłoty) nawet wtedy, gdy wykonujemy różne nietypowe czynności. 

Mało tego, jeśli chcemy zejść z sofy i np. wyjść do kuchni czy łazienki, wystarczy podkasać koc do góry, włożyć ciepłe kapcie i można przejść w wybrane miejsce bez zrzucania z siebie rozgrzanego już koca.

Wybór konkretnego modelu warto uzależnić od jego wielkości i tkaniny. Im większy koc – tym więcej ciepła, ale nawet dla młodszych dzieci bez problemu dostaniemy dziś w internetowych sklepach koce o takich wymiarach, które sprawią, że maluch w nich nie „utonie”. Najwięcej wariantów kolorystycznych znajdziemy w palecie odcieni szarych, grafitowych, czarnych, niebieskich, granatowych, w brązach, ale i w zieleni. Nieco rzadziej spotyka się w sklepach koce z rękawami w jaskrawych, neonowych kolorach, co zresztą nie powinno dziwić: koc służy do relaksu i odprężania się na kanapie, a zbyt energetyczne barwy mogą tę przyjemność zaburzać.

Ceny: od ok dziewięćdziesięciu do nawet kilkuset złotych za koc. Wysokość wydatku wynika wprost z klasy materiałów wykorzystanych do produkcji koca z rękawami, jego koloru i ewentualnych dodatków jak np. kieszenie czy kaptur.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]