Regulator pokojowy MiSet SRT 380/380f

Jako właściciel nowoczesnego domu zapewne cenisz sobie czas i komfort. Jeśli oczekujesz pełnej kontroli nad sterowaniem budynku bez konieczności przebywania w nim – postaw na regulator pokojowy. Dzięki niemu powrót z pracy każdego dnia czy z dłuższego wyjazdu będzie przyjemny, ponieważ temperatura w pomieszczeniach zostanie wcześniej ustawiona i dopasowana do indywidualnych potrzeb. Przeczytaj tekst i dowiedz się, jaki regulator pokojowy zastosować w nowoczesnym domu.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie regulatory wybrać do nowoczesnego domu,
  • dlaczego warto zdecydować się na regulator pokojowy bezprzewodowy,
  • na co zwrócić uwagę przy zakupie regulatora pogodowego.

Regulator pokojowy i pogodowy regulator systemowy – rozwiązania dla nowoczesnych domów

W systemach sterowania nowoczesnych budynków odpowiadających za zarządzanie warunkami komfortu cieplnego można wyróżnić dwa rodzaje regulatorów – regulator pokojowy oraz pogodowy regulator systemowy.

Najważniejszą funkcją zarówno regulatora pokojowego, jak i pogodowego regulatora systemowego jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Oba sterowniki można dowolnie zaprogramować, na przykład według różnych pór roku i temperatur dnia lub czasu, kiedy ma zostać podgrzana ciepła woda użytkowa.

Urządzenia dostępne na rynku, przykładowo te od Saunier Duval posiadają już dedykowaną aplikację po to, aby użytkownik miał pełną kontrolę nad pracą instalacji grzewczej z poziomu swojego telefonu. Wszystko dla zapewnienia maksymalnego komfortu i oszczędności czasu.

Regulator pokojowy bezprzewodowy – dlaczego warto go wybrać?

Regulator temperatury pokojowy MiSet SRT 380/380f

Wybierz regulator pokojowy bezprzewodowy MiSet SRT 380/380f od Saunier Duval. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które niesie za sobą szereg korzyści. Regulatory pokojowe to urządzenia mierzące temperaturę wyłącznie w pomieszczeniu, w którym się znajdują.

Sam regulator pokojowy jest bardzo prosty w budowie. W wersji bezprzewodowej wygląda jak niepozorny mały zegarek z wyświetlaczem informującym o aktualnej temperaturze wewnętrznej. Najczęściej stosowany jest on w mieszkaniach lub małych budynkach, gdzie bezwładność zmieniającej się temperatury wewnętrznej będzie minimalna.

Regulator temperatury pokojowy jest szczególnie polecany to współpracy z kotłami gazowymi lub kotłami na paliwo stałe.

Regulator pokojowy pozwala na zarządzanie temperaturą na dwa sposoby, poprzez:

  • regulację dwustanową, która polega na włączaniu źródła ciepła przy temperaturze, niższej od zadanej i wyłączeniu go, kiedy temperatura w układzie osiąga zadaną wartość,
  • regulację ciągłą polegającą na włączeniu źródła ciepła i płynnym przechodzeniu do temperatury zadanej.

Ze względu na wyżej wymienioną specyfikę działania, regulator pokojowy może pracować w budynku tylko z jednym obiegiem grzewczym. Ponadto sterownik w sytuacji, gdy jest zapotrzebowanie na ciepło, wysyła sygnał do źródła, ale nie pozwala na minimalizowanie temperatury zasilania. Ma to szczególny wpływ na zużycie paliwa gazowego oraz okresy pracy urządzenia grzewczego.

Regulator pogodowy – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Naprzeciw wcześniej wymienionym niedoskonałościom, opracowano regulator pogodowy z funkcją monitorowania temperatury wewnętrznej. W nowoczesnych budynkach, gdzie najczęściej źródłem ciepła jest pompa ciepła, ma to ogromny wpływ.

Regulacja pogodowa w odróżnieniu od sterowników pokojowych opiera się na pomiarze temperatury zewnętrznej, która jako składowa krzywej grzewczej regulatora służy do wyznaczenia odpowiedniej temperatury zasilania. Umieszczony na budynku czujnik mierzy aktualną temperaturę i podaje ją do sterownika.

Sterownik, mając wprowadzoną charakterystykę danego obiegu, zwaną krzywą grzewczą, zadaje odpowiednią temperaturę wody grzewczej w obiegu. Nowoczesne budynki mogą posiadać jeden obieg grzewczy, lecz najczęściej spotykanym rozwiązaniem są dwa. Powoduje to konieczność zarządzania osobną krzywą grzewczą dla każdego z obiegów, aby uzyskać odpowiednie uczucie komfortu cieplnego. Oprócz wybrania jednej z krzywych grzewczych możesz też zmienić jej kształt poprzez przesunięcie jej początku na wykresie – w menu sterownika nazywa się to temperaturą minimalną. Funkcja ta pozwala na poprawne działanie układu, kiedy zapotrzebowanie na moc grzewczą jest minimalne.

Jeżeli przebywasz przez dłuższy czas poza domem lub masz domek na działce, idealnym rozwiązaniem będzie sterowanie ogrzewaniem przez telefon za pośrednictwem sterownika internetowego, takiego, jak MiGo od Saunier Duval. Urządzenie jest sterownikiem pogodowym, jednak nie wymaga czujnika temperatury zewnętrznej, gdyż dane pobiera z sieci stacji meteo. Do jego działania potrzebny jest wyłącznie dostęp do internetu. W przypadku braku łączności internetowej dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatur kontroluje pracę instalacji metodą dwustanową do czasu powrotu sygnału wi-fi.

Po pobraniu aplikacji otrzymasz pełen dostęp do ustawień temperatury, przedziałów czasowych, doboru krzywych grzewczych i monitoringu ogrzewania. Urządzenie posiada także prosty panel obsługowy z czujnikiem temperatury pokojowej.

Wybierz regulator pokojowy wi-fi oraz pogodowy regulator systemowy od Saunier Duval i ciesz się komfortowym rozwiązaniem i oszczędnością czasu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]