Maja w ogrodzie to program poradnikowy dotyczący tematyki dbania o ogród. Początkowo emitowany był przez stację TVN Meteo, aktualnie odcinki programu można obejrzeć w HGTV. Prowadzącą programu jest Maja Popielarska, prezenterka i dziennikarka, która jest także jego współautorką.

Maja w ogrodzie — co to za program?

Maja w ogrodzie to autorski program Mai Popielarskiej, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Widzowie otrzymują wiele cennych wskazówek i praktycznych porad, dzięki którym mogą zadbać o swój ogród. Prowadząca Maja Popielarska w każdym odcinku przedstawia ciekawe ogrody z całego kraju oraz ich właścicieli — pasjonatów roślin. Są to zarówno ogrody tradycyjne, jak i nowoczesne, czasem także kolekcjonerskie z doborem konkretnych grup roślin. W programie pokazywane są także nowe odmiany roślin i omawiane są nowinki techniczne w sprzęcie ogrodowym. Dodatkowo można dowiedzieć się o możliwościach zaaranżowania tarasu lub balkonu.

Program emitowany jest od 17 lat. Początkowo w stacji TVN Meteo (2004-2017), następnie w stacji HGTV. Każdy odcinek trwa 20 minut. Powtórki programu emitują też stacje TVN Style i TVN24.

Maja w ogrodzie — kim jest prowadząca programu?

Prowadzącą programu Maja w ogrodzie jest dziennikarka i prezenterka Maja Popielarska, która jest także jego współautorką. Z telewizją TVN związana jest od 1999 roku.

Kobieta jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Trzciance oraz SGGW, ze specjalizacją architektura krajobrazu. Wykształcenie z pewnością pomaga jej w prowadzeniu programu oraz udzielaniu widzom porad z dziedziny pielęgnacji roślin, oraz projektowania ogrodów i działek.

Maja w ogrodzie — książka

Maja Popielarska jest także autorką książki Maja w ogrodzie, w której dzieli się wiedzą na temat pielęgnacji ogrodu oraz innych kawałków zieleni, tak aby prezentowały się pięknie, były powodem do dumy i znakomitym miejscem do relaksu. Znajdziemy tu także porady, jak ochronić rośliny przed szkodnikami i chorobami, i jak je zwalczać, a także informacje o zwyczajach zwierząt zamieszkujących przydomowe ogródki.

Prezenterka jest także autorką bestsellerowych poradników, w tym 12 miesięcy z Mają Popielarską. Kalendarium prac w ogrodzie i na tarasie (Wydawnictwo Zwierciadło, 2014).