Maja Popielarska to prowadząca programu Maja w ogrodzie, który od kilku lat cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Prezenterka doradza w nim jak pięknie i praktycznie urządzić ogród, a w kwestii uprawy roślin trudno w Polsce o większy autorytet. A jak wyglądają jej ogrody?

Kim jest Maja Popielarska? [wiek, wykształcenie, dzieci]

Maja Popielarska urodziła się w 1973 roku w Trzciance. Ukończyła architekturę krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jest dziennikarką i prezenterką od ponad 20 lat związaną z telewizją TVN, TVN24, TVN Meteo i HGTV.

W dzieciństwie przez kilka lat mieszkała wraz z rodzicami w Afryce w Liberii i Ghanie. Jej ojciec pracował w branży drzewnej, a mama zajmowała się domem i ogrodem. Maja Popielarska wspomina, że dom w buszu miał kamienne chłodne podłogi i siatki w oknach, by nie zaglądali nieproszeni goście, a większość dnia spędzała w ogrodzie,

Dziewczynka uczęszczała do szkoły podstawowej w Ghanie i była prawdziwą egzotyką dla czarnych dzieci. Upłynęło sporo czasu, zanim się do niej przyzwyczaili.

Byłam szczypana i ciągnięta za włosy. Kilku chłopców szczególnie się na mnie wyżywało. Dyrektor szkoły próbował mnie przed nimi chronić, co w praktyce sprowadzało się do strasznych batów. Czasem płakałam, ale zagryzałam zęby i szłam się bawić z tymi dziećmi. Grałam twardzielkę. I opłaciło się. Byłam jedynaczką, więc musiałam znaleźć sposób na zdobycie towarzystwa – wspominała w rozmowie z Michałem Misiorkiem.

Kiedy w Ghanie zaczęło robić się niebezpiecznie, rodzice zadecydowali o powrocie córki do Polski. Maja zamieszkała u ciotki na Ursynowie i rozpoczęła naukę w liceum. Zgodnie z oczekiwaniami rodziców miała potem pójść na medycynę. Nie zdane egzaminy jednak pokrzyżowały jednak ich plany, a dziewczyna ostatecznie rozpoczęła studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na wydziale architektury krajobrazu.

Będąc na trzecim roku studiów, poszła na casting do telewizji RTL7 i została pogodynką. Pomysł na program ogrodniczy podsunął jej kilka lat później współtwórca stacji TVN Mariusz Walter. Był to strzał w dziesiątkę. Program Maja w ogrodzie istnieje od 2004 roku i do dziś cieszy się ogromną popularnością.

Praca w telewizji nie jest jedynym źródłem dochodu Popielarskiej, która regularnie wydaje książki poradnicze i występuje w reklamach.

Maja Popielarska — życie prywatne

Życie zawodowe Popielarskiej jest udane i poukładane, jednak w prywatnym nie zawsze było kolorowo. Kiedy miała 18 lat, w wypadku samochodowym zginęła jej mama. Dziennikarka do tej pory nie poradziła sobie ze stratą tak bliskiej osoby.

Nie zdążyłyśmy sobie wielu rzeczy powiedzieć… – wyznała w jednym z wywiadów.

O swoim życiu prywatnym mówi niewiele. Wiadomo jedynie, że z pierwszego związku ma syna Kubę, którego urodziła, mając 28 lat. Ojciec dziecka jednak odszedł od rodziny zostawiając prezenterką samą.

Obecnie Maja Popielarska jest szczęśliwą mężatką. Z kolejnym partnerem ma syna Jasia. Mówi, że z trójką facetów w domu jest szczęśliwa.

Maja Popielarska — jak mieszka? [dom, ogród]

Maja Popielarska jest właścicielką dwóch wspaniałych posiadłościach, otoczonych malowniczymi ogrodami. Jedna znajduje się w podwarszawskim Komorowie w okolicach Nadarzyna na południe od stolicy, a druga w Zakopanem. Oba domy zaprezentowała w telewizji, w programach Gwiazdy prywatnie oraz Dzień dobry TVN. Jak wyglądają?

Dom w Komorowie otoczony jest niewielkim ogrodem. Rosną w nim hortensje, azalie, bukszpan oraz papierówka, której gałęzie układają się w malowniczy parasol, a także dwa cisy i modrzew. Prezenterka ma do swojego ogrodu ogromną słabość, która prawdopodobnie wynika ze wspomnień o dzieciństwie spędzonym w afrykańskim ogrodzie. Wprawdzie tamten pachniał trawą cytrynową i mango, jednak zapach swojskiej papierówki również przynosi jej ogromną radość.

W domu Maji Popielarskiej dominują w nim jasne kolory, a przestronne wnętrza są utrzymane w przytulnym, sielskim stylu, który jest połączeniem klimatów angielskich, francuskich i polskich. Salon zdobią meble po dziadkach i rodzicach – stół, krzesła i szafa, które przypominają o historii rodziny. Dom jest zawsze pełen świeżych kwiatów. Przytulności wnętrzom nadaje naturalne drewno oraz kominek.

Jest tu także bardzo dużo przestrzeni do wypoczynku, a kuchnię i salon dzielą przeszklone drzwi. Od niedawna prezenterka kolekcjonuje mleczniki.

Święta oraz dni wolne Maja Popielarska spędza z rodziną najczęściej w domu w Zakopanem. Tu królują zdecydowanie żywsze kolory (np. intensywnie niebieskie ściany) oraz polska ceramika z Bolesławca. We wnętrach dostrzec można było także pianino, a z okien rozciąga się piękny widok na góry.

Maja Popielarska – programy i książki

Jest gospodynią popularnego programu telewizyjnego „Maja w Ogrodzie”, co po angielsku oznacza „Maja w ogrodzie”. Jej doświadczenie w projektowaniu ogrodów i zamiłowanie do przyrody sprawiły, że stała się powszechnie znana w Polsce i zainspirowała wiele osób do zainteresowania się ogrodnictwem.

Maja Popielarska urodziła się w 1972 roku w Poznaniu. Studiowała architekturę krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra w 1997 roku. Studia doktoranckie ukończyła w 2007 roku. Wykształcenie i miłość do przyrody zainspirowały ją do podjęcia kariery w dziedzinie projektowania ogrodów i szybko stała się jedną z najwybitniejszych architektów krajobrazu w Polsce.

Maja Popielarska jest także autorką kilku książek o tematyce ogrodniczej, m.in. „Moje ogrody” i „Ogród w Pudełku”. Jej książki zawierają praktyczne porady, jak stworzyć i pielęgnować piękny ogród i cieszą się dużym zainteresowaniem miłośników ogrodów w Polsce.

Jednak Maja Popielarska jest prawdopodobnie najbardziej znana ze swojego programu telewizyjnego „Maja w Ogrodzie”, który jest emitowany od 2003 roku. W programie Maja odwiedza różne ogrody i udziela porad, jak tworzyć i pielęgnować piękne przestrzenie na zewnątrz. Jej zaraźliwy entuzjazm do ogrodnictwa i ciepła osobowość sprawiły, że stała się w Polsce lubianą postacią.

W każdym odcinku „Mai w Ogrodzie” Maja Popielarska zabiera widzów w podróż do innego ogrodu, gdzie udziela wskazówek dotyczących sadzenia, przycinania i kształtowania krajobrazu. Dzieli się również swoją wiedzą na temat projektowania ogrodów i doradza, jak najlepiej zagospodarować małe przestrzenie. Jej pokaz był wielką inspiracją dla wielu osób, które chcą stworzyć piękny ogród, ale nie wiedzą od czego zacząć.

Wpływ Mai Popielarskiej na świat ogrodnictwa był znaczący. Nie tylko zainspirowała wiele osób do zainteresowania się ogrodnictwem, ale także pomogła w propagowaniu znaczenia ochrony naturalnych krajobrazów. Jej prace zostały docenione w Polsce i za granicą, otrzymała liczne nagrody za zasługi dla architektury krajobrazu i ogrodnictwa.

Maja jest prawdziwą inspiracją dla pasjonatów ogrodów na całym świecie. Jej zamiłowanie do ogrodnictwa w połączeniu z doświadczeniem w architekturze krajobrazu uczyniło z niej ukochaną postać w Polsce. Jej program telewizyjny „Maja w Ogrodzie” pomógł wielu ludziom stworzyć piękne przestrzenie na świeżym powietrzu, a jej książki dostarczyły wielu magicznych inspiracji.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]