Maja Popielarska to prowadząca programu Maja w ogrodzie, który od kilku lat cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Prezenterka doradza w nim jak pięknie i praktycznie urządzić ogród, a w kwestii uprawy roślin trudno w Polsce o większy autorytet. A jak wyglądają jej ogrody?

Kim jest Maja Popielarska? [wiek, wykształcenie, dzieci]

Maja Popielarska urodziła się w 1973 roku w Trzciance. Jest dziennikarką i prezenterką od lat związaną z telewizją TVN, TVN24, TVN Meteo i HGTV.

W dzieciństwie przez kilka lat mieszkała wraz z rodzicami w Afryce w Liberii i Ghanie. Jej ojciec pracował w branży drzewnej, a mama zajmowała się domem i ogrodem. To wtedy narodziła się pasja dziennikarki, mimo iż wtedy jeszcze nawet nie marzyła o pracy w telewizji.

Kiedy w Ghanie zaczęło robić się niebezpiecznie, rodzice zadecydowali o powrocie córki do Polski. Maja zamieszkała u ciotki na Ursynowie i rozpoczęła naukę w liceum. Zgodnie z oczekiwaniami rodziców miała potem pójść na medycynę. Nie zdane egzaminy jednak pokrzyżowały jednak ich plany, a dziewczyna ostatecznie rozpoczęła studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na wydziale architektury krajobrazu.

Będąc na trzecim roku studiów, poszła na casting do telewizji RTL7 i została pogodynką. Pomysł na program ogrodniczy podsunął jej kilka lat później współtwórca stacji TVN Mariusz Walter. Był to strzał w dziesiątkę. Program Maja w ogrodzie istnieje od 2004 roku i do dziś cieszy się ogromną popularnością.

Praca w telewizji nie jest jedynym źródłem dochodu Popielarskiej, która regularnie wydaje książki poradnicze i występuje w reklamach.

Maja Popielarska — życie prywatne

Życie zawodowe Popielarskiej jest udane i poukładane, jednak w prywatnym nie zawsze było kolorowo. Kiedy miała 18 lat, w wypadku samochodowym zginęła jej mama. obieta do tej pory nie poradziła sobie ze stratą tak bliskiej osoby.

Nie zdążyłyśmy sobie wielu rzeczy powiedzieć… – wyznała w jednym z wywiadów.

O swoim życiu prywatnym mówi niewiele. Wiadomo jedynie, że z pierwszego związku ma syna Kubę, którego urodziła mając 28 lat. Para jednak rozstała się zaraz po urodzeniu dziecka, mężczyzna odszedł od rodziny zostawiając prezenterką samą.

Obecnie kobieta jest szczęśliwą mężatką. Z kolejnym partnerem ma syna Jasia. Mówi, że z trójką facetów w domu jest szczęśliwa.

Maja Popielarska — jak mieszka? [dom, ogród]

Maja Popielarska jest właścicielką dwóch wspaniałych posiadłościach, otoczonych malowniczymi ogrodami. Jedna znajduje się w podwarszawskim Komorowie w okolicach Nadarzyna na południe od stolicy, a druga w Zakopanem. Oba domy zaprezentowała w telewizji, w programach Gwiazdy prywatnie oraz Dzień dobry TVN. Jak wyglądają?

Dom w Komorowie otoczony jest ogromnym ogrodem. Dominują w nim jasne kolory, a przestronne wnętrza są utrzymane w przytulnym, sielskim stylu. Znajduje się w nich mnóstwo świeżych kwiatów, naturalnego drewna, kominek oraz bardzo dużo przestrzeni do wypoczynku. Kuchnię i salon dzielą przeszklone drzwi.

Święta oraz dni wolne Maja Popielarska spędza z rodziną najczęściej w domu w Zakopanem. Tu królują zdecydowanie żywsze kolory (np. intensywnie niebieskie ściany) oraz polska ceramika z Bolesławca. We wnętrach dostrzec można było także pianino, a z okien rozciąga się piękny widok na góry.