Mogłoby się wydawać, że piętrowe łóżka są domeną dzieci i wykorzystuje się je wtedy, gdy w pomieszczeniu brakuje miejsca na dwa osobne miejsca do spania, ale jest wprost przeciwnie! Łóżko piętrowe dla dorosłych ma bardzo szeroką historię i jest stosowane w dziesiątkach sytuacji. Kiedy warto po nie sięgnąć i jakie modele znajdziemy na rynku? Podpowiadamy!

Łóżko piętrowe dla dorosłych – zastosowanie

  • Bazy wojskowe i sprawnościowe – to właśnie tutaj piętrowe łóżka są niemal standardem i w większości takich miejsc żołnierze śpią w taki sposób. Zalety: oszczędność miejsca, możliwość zmieszczenia w jednym namiocie, hali czy pomieszczeniu 2 razy więcej osób niż przy standardowym rozkładzie sypialnianym.
  • Noclegi eventowe w terenie – zarówno pod namiotami, jak i pod zadaszeniem.
  • Strefy robocze organizowane podczas budowy dużych konstrukcji – bardzo często pracownicy sypiają w boksach i mobilnych kontenerach mieszkalnych, właśnie na łóżkach piętrowych
  • Duże zjazdy szkoleniowe – gdy nie wynajmuje się droższych hoteli a stawia na gotową infrastrukturę noclegową oparta na zasadzie pokój + łóżka piętrowe
  • Obozy dziecięce, kolonie, warsztaty naukowe
  • Strefy mieszkalne w domach: szczególnie w przypadku posiadania dużej rodziny i małej ilości wnętrz, w których można zmieścić dorosłych.

Różne pomysły na piętrowe łóżka dla dorosłych

Dwójki aluminiowe/stalowe – to najbardziej podstawowe wersje piętrowych łóżek, które zakładają minimalne koszty i maksymalną oszczędność powierzchni. Całość oparta jest na typowo „wojskowej” ramie z pionową drabinka łączącą podłogę z górnym piętrem. Do takich zestawów wystarczy dokupić standardowy materac, a całość można kupić w formie gotowej lub do samodzielnego złożenia. Ceny od ok 900 zł.

Dwójki drewniane – lepiej wpisujące się w klimat mieszkalny i nie tworzące w nim klimatu „wojskowej stali”. Tu zarówno dół, góra, jak i drabinka wykonane są w różnych kolorach drewna, a sama drabinka jest nachylona pod kątem, więc oszczędność miejsca jest nieco mniejsza. Dodatkowo można kupić modele w różnych rozmiarach i takie, w których dolna część do spania jest znacznie większa niż górna. Ceny od ok 1400 zł.

Zestawy dekoracyjne, typowo domowe – malowane proszkowo np. na dwa różne odcienie, dzięki czemu są one o wiele bardziej klimatyczne i świetnie wpisują się w nowoczesne wnętrza. Ceny: od ok 1100 zł.

W przypadku szczególnych rozmiarów czy preferencji można się również pokusić o zamówienie projektu takiego łóżka pod indywidualne potrzeby. Koszty będą wtedy nieco większe, ale za to łóżko będzie dobrze dobrane np. do domowej wnęki czy do wysokości osób, które będą na nim spały.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]