W roku 2022 projektowanie przestrzeni nie kończy się na wnętrzach. Większość nie wyobraża sobie, że urządzając mieszkanie lub dom mogliby pominąć taras. Słusznie- jest on w końcu miejscem wypoczynku i strefą relaksu tak samo, jak przykładowo salon. W sezonie letnim prawdopodobnie spędzamy na nim nawet więcej czasu, niż wewnątrz budynku. Projektowanie go jest o tyle ciekawe, że nie musimy trzymać się określonego stylu i możemy dać się ponieść fantazji. Taras nie musi być przecież spójny z resztą domu. 

Modnym w ostatnich latach rozwiązaniem jest taras z płyty betonowej. Ta propozycja przypada do gustu głównie miłośnikom bardziej surowego klimatu, ale efekt końcowy zawsze zależny jest od aranżacji. Jak każdy materiał, płyty betonowe mają swoje plusy i minusy. Jeśli chcesz poznać te najważniejsze zanim zdecydujesz się ostatecznie na taras z płyty betonowej, znajdziesz je zebrane poniżej. 

Płyta betonowa- właściwości.

Płyta betonowa jest doskonałym materiałem do użytku zewnętrznego. Jest odporna zarówno na bardzo niskie jak i wysokie temperatury jak i wilgoć i wszelkie warunki atmosferyczne. Oprócz tego, że jest bardzo wytrzymała, cechuje ją także ognioodporność. Istnieje wiele rodzajów płyt betonowych w zależności od ich zastosowania. Jeśli chodzi o tarasy to interesować nas będą niewielkie i lżejsze od tradycyjnych płytki betonowe. Ciekawym rozwiązaniem są również płyty betonowe imitujące drewno o różnych strukturach. 

Taras z płyty betonowej- zalety.

Taras z płyty betonowej będzie stosunkowo prosty do wykonania. Przy odrobinie chęci i czasu spokojnie wykonamy go samodzielnie lub z niewielką pomocą dostępnych w Internecie tutoriali. Jest to także dość budżetowa opcja w porównaniu do drewna czy płytek ceramicznych. Tańszy okaże się nie tylko sam materiał, ale również montaż. Dzięki mnogości rodzajów o różnych kształtach i fakturach są prawie tak samo efektowne- mogą na przykład imitować drewno. To, w czym górują nad tradycyjnymi płytkami to naturalna antypoślizgowość nawet na mokrej nawierzchni. Przy odpowiedniej pielęgnacji będą one służyły przez długie lata bez ryzyka pęknięć jak przy delikatniejszych materiałach. 

Taras z płyty betonowej- wady.

Taras z płyty betonowej ma również niestety wady. Ze względu na szorstką powierzchnię, upadek będzie bolesny i może skończyć się obtarciami. Może to więc nie być najlepsza propozycja dla rodzin z małymi dziećmi. Matowa nawierzchnia płyt betonowych jest również przyczyną ich szybszego zabrudzenia. O taras taki trzeba więc regularnie dbać. Konieczna też będzie regularna impregnacja.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]