Drewno było w modzie od zawsze i nigdy z niej zapewne nie wyjdzie. Dopiero od niedawna jednak na popularności zyskują aranżacje łazienek z użyciem tego materiału. Dawniej wystrój tego pomieszczenia kojarzył się raczej z surowością płytek ze względu na funkcjonalność i odporność tego materiału za wsiąkanie wody czy w takim wypadku łazienka w drewnie to aby na pewno dobry pomysł? Oczywiście, że tak! W tym momencie na rynku dostępne są tak dobre opcje zabezpieczenia drewna, że nie musimy martwić się o jego stan podczas użytkowania. Jeśli łazienka w drewnie zdobyła twoje zaufanie, to poznaj kilka przygotowanych przez nas pomysłów na aranżacje. 

Drewno na podłodze. 

Podłoga to niezwykle ważny element aranżacji łazienki. Drewniany motyw sprawi, że pomieszczenie wyda się dużo przytulniejsze i cieplejsze, niż w przypadku tradycyjnych płytek. Jak łatwo się domyślić, umieszczenie drewna na powierzchni tak narażonej na ciągły kontakt z wodą byłoby problematyczne. Z pomocą przychodzą nam jednak ceramiczne płytki imitujące drewno. Są tak samo łatwe w utrzymaniu jak te klasyczne i łudząco podobne do prawdziwej, drewnianej podłogi. Dodatkowo przy ich pomocy możemy w swoim domu zrobić podłogi zgodnie z najnowszymi trendami, czyli ujednolicić podłogę w całym domu. To optycznie zwiększy jego powierzchnię.

Drewno na ścianach.

Jeśli chcemy urozmaicić nasze ściany w łazience drewnem to możemy postawić zarówno na imitujące je płytki jak i prawdziwe, odpowiednio zaimpregnowane. Jeśli zdecydowaliśmy się już na drewnianą podłogę, to warto wprowadzić jednak inny kolor płytek ceramicznych na ścianach a drewno wykorzystać jedynie jako dodatek w postaci poszczególnych pasm. Jeśli to małe zazwyczaj pomieszczenie urządzimy całe w drewnie, to może okazać się ono przytłaczające i optycznie je zmniejszać. 

Drewniane meble i dodatki. 

Drewniane meble łazienkowe nie są tak popularne, dlatego jeśli zależy nam na możliwości dużego wyboru to najłatwiej będzie zamówić takie u miejscowego producenta. Dodatkowo będziemy mieli pewność, że są dobrej jakości i odpowiednio zabezpieczone. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że będą one wymagające pod względem czyszczenia i impregnacji. Jeśli nie chcesz remontować łazienki a jednocześnie marzy ci się drewniany akcent, to świetnie sprawdzą się akcesoria łazienkowe i wiszące półki z tego materiału. Szczególnie dobrze będą pasować do białego pomieszczenia. Duża, drewniana rama lustra dopełni całość. Nie trzeba decydować się na nowe- wystarczy zamówić taką ramę u kogoś zajmującego się drewnem. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]