Wnętrza ze spadzistymi dachami oraz te, w których znajdują się nietypowe skosy, są zwykle najtrudniejszymi do samodzielnego urządzenia. Z jednej strony posiadają one miejsce, które warto wykorzystać, a z drugiej stosunkowo ciężko jest się w nich poruszać, więc rzadko mogą służyć jako klasyczny pokój. Rozwiązanie? Garderoba!

Jaka garderoba pod skosem do nietypowych wnętrz?

Planując urządzenie pomieszczenia, które zawiera skosy – zarówno te delikatne, jak i mocno spadziste, warto poradzić się projektanta mogącego taką przestrzeń dobrze zaplanować. Najlepszymi pomysłami są tu oczywiście garderoby, miejsca do przechowywania ubrań i obuwia, albo ewentualne składziki na różne domowe urządzenia. O ile pokój ze skosami jest mały, to zagracenie go odkurzaczami, deską do prasowania, pralką czy suszarką, jest jeszcze do przejścia, o tyle przy większych wnętrzach, o wiele lepiej jest urządzić w nich garderobę. Sprawdzi się idealnie!

Garderoba pod skosem to dobry pomysł na zyskanie większej ilości wolnego miejsca w pozostałych pomieszczeniach. Zamiast szaf w sypialni czy szafek i komód w salonie, można to wszystko przenieść do jednego pokoju, rozmyślnie urządzonego jako garderoba. W takim miejscy warto zawrzeć;

  • Szafy otwarte na odzież lub zamykane przesuwnymi drzwiami – koniecznie projektowane od podłogi aż po sufit, tak, by maksymalnie wykorzystać całą wolną przestrzeń.
  • Szafki wbudowane w największe wnęki i wyrównujące je tym samym do poziomu pozwalającego na wygodne wyciąganie z nich różnych rzeczy.
  • Półki montowane w ścianie – jedna pod drugą, na zasadzie szaf, ale bez tylnej ściany, która wcale nie musi tu zabierać dodatkowej powierzchni
  • Długie ciągi szafek na buty
  • Miejsce do siedzenia, tak by bez wychodzenia z pomieszczenia można było się przebrać, przymierzać konkretny strój, odwiesić na miejsce. Tu dobrze jest też pamiętać o lustrze
  • Lustro – idealnie, jeśli byłoby wbudowane w jedne z drzwi szafy. Dzięki temu nie będzie jako osobny produkt zabierać miejsca idealnie wpisze się w nowoczesny wystrój.
  • Oświetlenie – najlepiej główne plus wewnątrz-szafkowe tak, żeby można było bez problemu znaleźć ubrania nawet nocą.

Garderoby do pomieszczeń ze skosami można kupić gotowe, ale niestety nigdy nie będą one tak idealnie dobrane do wielkości pokoju, jak w przypadku garderób projektowanych na indywidualne zamówienie. Tm bardziej warto dołożyć kilkaset złotych na wsparcie projektanta, który o plan takiej przestrzeni zadba zarówno co do centymetra, jak i biorąc pod uwagę nasze potrzeby i sugestie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]