Jednym z wiodących trendów wnętrzarskich zarówno w bieżącym jak i ubiegłym roku są sypialnie glamour. Ten styl zainteresowaniem cieszy się nie bez powodu. Choć jak każdy, ma określone ramy i założenia, to możemy go interpretować dowolnie, w zależności od upodobań. Stosując się do założeń glamour możemy stworzyć zarówno nowoczesne wnętrze wypełnione najnowszymi trendami i modernistycznymi rozwiązaniami, jak również klimatyczne miejsce przywodzące na myśl starodawne, pełne przepychu dworki i pałace. Jeśli glamour wpadło ci w oko, ale masz obawy, że poczujesz się we własnym domu jak w muzeum lub na sylwestrowym balu, to przychodzimy z pomocą. Ten trend wnętrzarski dopasuje się do ciebie, jeśli tylko zwrócisz uwagę na kilka rzeczy.
Dlaczego to właśnie sypialnie glamour są najbardziej rozchwytywane?
Na styl glamour najczęściej decydujemy się w sypialniach. Nawet, jeśli reszta domu w przepychu to dla nas zbyt wiele, to wielu decyduje się odejść od estetyki pozostałych pomieszczeń na rzecz odrobiny luksusu właśnie w strefie snu. Nic dziwnego. Potrzeba komfortu jest jedną z nieodłącznych i najstarszych potrzeb. Może się wydawać to na pozór próżne, ale nic bardziej mylnego. Komfort miejsca wpływa przecież bezpośrednio na jakość wypoczynku. Jeśli masz ochotę na odrobinę przepychu w sypialni, to nie masz sobie nic do zarzucenia.
Jaka kolorystyka cechuje sypialnie glamour?
Sypialnie glamour najczęściej wyróżniają się odważnymi, intensywnymi barwami. Króluje tu fiolet, czerwień, mocna zieleń czy granat i wszelkie ich odcienie. Jeśli obawiasz się, że te mocne akcenty okażą się przytłaczające, to zawsze możesz postawić też na wszelkiego rodzaju beże, szarości i róże.
Jakie meble wybrać?
Dobór mebli i dodatków jest kluczowy. Sypialnie glamour są dość elastyczne w urządzaniu. W zależności od umeblowania możemy uzyskać efekt modernistycznego wnętrza lub klasyczny vibe luksusowego dworku. W pierwszej opcji najlepiej postawić na proste meble w połysku. W zależności od reszty wnętrza, sprawdzą się zarówno białe, czarne, czy szare fronty. Resztę roboty zrobią tu dodatki. Najważniejsze są materiały. W glamour króluje satyna, jedwab, zamsz, welur. Pikowane obicia i narzuty, zamszowe poduszki, puchaty dywan i przy akompaniamencie prostych, połyskujących mebli mamy gotową, modernistyczną sypialnię glamour. Jeśli wolimy pójść nieco bardziej w vibe luksusowego dworku, to możemy zaszaleć z umeblowaniem. W tym wypadku to bogato zdobione meble o połyskliwym wykończeniu powinny znaleźć się na pierwszym miejscu. Tutaj jednak ostrożniej z dodatkami. Wbrew pozorów, w stylu glamour bardzo łatwo przesadzić z przepychem.