Okna dachowe trzyszybowe zdecydowanie królują we współczesnym budownictwie mieszkaniowym. Dzieje się tak głównie ze względu na ich termoizolacyjne walory. Wszelkie rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii i ochronie środowiska są dziś w cenie, a dobrej jakości szczelne okna dachowe to też dobre rozwiązanie dla portfela. Sprawdzamy, czy faktycznie warto inwestować w okna dachowe trzyszybowe? A może dwuszybowe są równie korzystnym rozwiązaniem?

Okna dachowe trzyszybowe i dwuszybowe – co je w praktyce różni?

Dwuszybowe okna połaciowe to z reguły mniej nowoczesne konstrukcje wykonane na wzór okien starszej generacji. Okna dachowe trzyszybowe mają bardziej zaawansowaną budowę i nie chodzi tu tylko o ilość szyb, których w oknie jest w tym wypadku aż 3 sztuki, a nie 2, ale różne nowatorskie technologie zastosowane podczas ich produkcji. Przestrzenie międzyszybowe w oknach dachowych trzyszybowych wypełnia się na przykład specjalnie dobranymi gazami szlachetnymi, aby zwiększyć ich termoizolacyjność i zapobiegać wyziębianiu wnętrza przez powierzchnię okna. Oczywiście okna dachowe trzyszybowe dzięki swojej budowie zdecydowanie lepiej sprawdzają się w ogrzewanych wnętrzach, zapobiegając ucieczce ciepła na zewnątrz. Dwuszybowe okna nie mają tak wysokich parametrów termoizolacyjności, a co za tym idzie, mogą negatywnie wpływać na wysokość rachunków za ogrzewanie. Okna dachowe trzyszybowe i dwuszybowe różni też oczywiście cena.

Trzyszybowe okna dachowe i ich ceny

Za okna dachowe trzyszybowe trzeba zapłacić więcej niż za podobny model, ale wyposażony w skromniejszy, dwuszybowy pakiet. Warto jednak przed podjęciem decyzji o zakupie okna dobrze przeanalizować fakty i swój wybór uzupełnić o proste wyliczenia. Okna dachowe montuje się zwykle na lata. Dwuszybowe okna już dziś przestają spełniać różne normy i za chwilę mogą wymagać wymiany. Okna dachowe trzyszybowe są też jedynym sposobem na to, by bilans energetyczny domu wypadał korzystnie dla naszej kieszeni. Jednorazowy wydatek poniesiony w związku z zakupem wydajniejszych energetycznie okien może się szybko zwrócić dzięki comiesięcznym oszczędnościom w rachunkach za prąd, gaz czy inną formę ogrzewania. Okna trzyszybowe to też większy komfort cieplny w domu, a tego zwyczajnie nie da się przecenić.

Okna dachowe trzyszybowe – kiedy są korzystniejszym rozwiązaniem?

Okna dachowe trzyszybowe w większości przypadków będą korzystniejszym rozwiązaniem, a z całą pewnością będą rozsądniejszym wyborem do ogrzewanych pomieszczeń użytkowych. Dwuszybowe okna nadadzą się z kolei do nieogrzewanych miejsc o charakterze gospodarczym, np. do spiżarni bądź garażu itp. Interesujące wskazówki na ten temat zawiera artykuł poradnikowy umieszczony na blogu firmy Dakea. Dakea to ceniony producent nowoczesnych okien dachowych do różnych wnętrz i akcesoriów do nich, którego znakiem rozpoznawczym są 80 lat doświadczenia w produkcji okien i innowacyjność oferowanych produktów. Okna dachowe Dakea są tego doskonałym potwierdzeniem: trwałe, odporne na trudne warunki pogodowe, wyjątkowo szczelne, wydajne energetycznie, a do tego dostępne w wielu rozmiarach i wariantach. Dakea ma w swojej ofercie również ultranowoczesne okna dachowe trzyszybowe z serii Ultima Energy, które cechuje wysoka energooszczędność i świetne parametry techniczne, w tym m.in. wysoka dźwiękoszczelność i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]